Porządek Triduum Paschalnego

Wielki Czwartek

 

Pamiątka ustanowienia Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. Zgodnie z liturgią – rano nie ma Mszy św. W naszym Kościele uroczysta Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Po Mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i Adoracja Pana Jezusa do godz. 21:00.

 

– Adoracja:  20:00 – 21:00 – ADPC

 

W Wielki Czwartek prosimy o modlitwę w intencji kapłanów, o nowe powołania kapłańskie, zakonne oraz za zmarłych kapłanów.

 

Wielki Piątek

 

Pamiątka śmierci Pana Jezusa. W tym dniu Kościół wstrzymuje się od sprawowania Mszy św. – Najświętszej Ofiary, ponieważ Chrystus umarł w tym dniu na krzyżu i złożył z siebie Najdoskonalszą Ofiarę.

 

O godz.  10.00-  Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy dla dzieci.

 

O godz. 15.00 – Rozpoczęcie Uroczystej Nowennę przed Świętem Miłosierdzia Bożego. Po Nowennie Droga Krzyżowa bez Komunii św., gdyż na to nie pozwala Liturgia Wielkiego Piątku. O godz. 17.00 rozpocznie się Droga Krzyżowa, a po niej: Liturgia Męki Pańskiej, Adoracja Krzyża św., Komunia św. oraz uroczyste przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Bożego Grobu. Za pobożne adorowanie Krzyża  – w kościele – można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami – (Spowiedź i Komunia św. oraz modlitwy w intencji Ojca św.). W Wielki Piątek po odsłonięciu Krzyża, aż do Wigilii Paschalnej w Wielką Sobotę, klękamy przed krzyżem w kościele na dwa kolana.

 

Po przeniesieniu Pana Jezusa do grobu śpiewać będziemy Gorzkie Żale.

 

Adoracja przy Bożym Grobie do godz. 24:00. Porządek Adoracji:

 

               godz. 20.00 – 21.00          –          Gwardia Najświętszego Sakramentu

               godz. 21.00 – 22.00          –           Młodzież

               godz. 22.00 – 24.00         –           Adoracja prywatna

 

W Wielki Piątek obowiązuje nas abstynencja i post ścisły. W tym dniu nie ma żadnej dyspensy.

 

Wielka Sobota

 

Czas nadziei Zmartwychwstania. Od 9.00 do 14.30 co pół godziny poświęcenie pokarmów w dolnym kościele, a później adoracja KRZYŻA.

 

O godz. 15:00 – II dzień Nowenny przed Świętem Miłosierdzia Bożego.

 

O godz. 20.00 rozpocznie się Liturgia Wigilii Paschalnej od poświęcenia ognia. Na wieczorne obrzędy i odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych prosimy przynieść świece. W Wielką Sobotę zgodnie z polską tradycją zachowajmy abstynencję od pokarmów mięsnych, aż do wieczornych obrzędów Wigilii Paschalnej. Na zakończenie Mszy św. – Procesja Rezurekcyjna. Wszystkich Parafian serdecznie zapraszamy do licznego udziału w Procesji Rezurekcyjnej.