XXXIV Niedziela Zwykła – 20.11.2022 – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

1. Dzisiejsza niedziela jest ostatnią niedzielą w roku liturgicznym. Kościół oddaje cześć Chrystusowi, Królowi Wszechświata.

2. W liturgii kościoła obchodzić będziemy:

– we wtorek – św. Cecylii, dziew. i męcz.

– w środę – św. Klemensa, pap. i męcz.

– w piątek – św. Katarzyny, dziew. i męcz.

3.Jutro, tj. w poniedziałek nasz Ksiądz Janusz obchodzi swoje imieniny. Pamiętajmy o nim w naszych w modlitwach, polecając Bogu jego posługę i życie kapłańskie.

4. W czwartek po Mszy św. wieczornej spotkanie formacyjno – duchowe członków Gwardii Najświętszego Sakramentu.

5. W piątek po Mszy św. o godz. 18:00 – spotkanie Aspirantów, tj. kandydatów na ministrantów.

 6. Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy czas Adwentu. Roraty będą odprawiane codziennie o godz. 6:00 i 18:00.

7. Również od przyszłej niedzieli Caritas rozpoczyna akcję„Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Do nabycia będą świeczki na stół wigilijny. Tradycyjnie – w sklepach: „Magda”, „Julia”, Spar – Supermarket przy ul. Klikowskiej, Sklep „Ramek”, Delikatesy Centrum przy ul. Paderewskiego oraz Delikatesy przy ul. Parkowej będzie wystawiony kosz „Dar Serca” na żywność. Ponadto w sobotę 10 Grudnia w INTERMARCHE będzie zbiórka długotrwałych produktów żywnościowych. Bardzo prosimy o włączenie się w charytatywne dzieło, a za wszelki przejaw miłosierdzia składamy serdeczne – Bóg zapłać!

8. Od I Niedzieli Adwentu w zakrystii, w kancelarii oraz przed kościołem będzie można nabyć opłatki. Będzie to jedyna forma rozprowadzania opłatków przez parafię.

9. Jak już informowaliśmy, w niedzielę 18 Grudnia br. organizujemy z Wolontariatem „Miłosierny Samarytanin” Wigilię dla osób bezdomnych, samotnych i potrzebujących. Tak więc wszyscy pragnący skorzystać z tej formy pomocy, proszeni są o zapisywanie się w Kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania. Uprzejmie również prosimy sąsiadów tychże osób o pomoc w zgłaszaniu ich, aby nikt nie pozostał niezauważony i sam w tegoroczne Święta Bożego Narodzenia.

10. W tym tygodniu Rycerze Kolumba działający przy naszej parafii przygotowali i wysłali na Ukrainę 1,000 paczek żywnościowych. Serdecznie dziękujemy im za piękny gest solidarności z narodem ukraińskim. Dziękujemy również młodzieży i starszym z Wolontariatu „Miłosierny Samarytanin” za pełną zaangażowania pomoc Rycerzom Kolumba w przygotowaniu tej wysyłki.

11. Serdecznie dziękujemy za dzisiejszą składkę, a także za ofiary złożone w zeszłą niedzielę na składkę oraz za ofiary składane na konto parafialne na ogrzewanie, remont ławek i inne cele parafialne. Bóg zapłać.