XXXIII Niedziela Zwykła – 13.11.2022

1. W liturgii kościoła w tym tygodniu obchodzić będziemy:

– w czwartek – św. Elżbiety Węgierskiej, zak.

– w piątek – bł. Karoliny Kózka, dziew. i męcz.

2. Dzisiaj nasza Wspólnota Parafialna wspomina i świętuje 40-lecie powstania naszej Parafii. Główne uroczystości odbędą się o godz. 15:00. Uroczystej Mszy św. dziękczynnej przewodniczyć będzie Ks. Bp Andrzej Jeż – Biskup Tarnowski. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian na tę Eucharystię, dziękując Bogu za dar Parafii i Kościoła.

3. Dzisiejsza niedziela to również Światowy Dzień Ubogich, a także Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym.

4. We wtorek na Mszy św. wieczorną zaprasza Rodzina Radia Maryja.

5. W środę po Mszy św. wieczornej, zmiana Róż Misyjnych.

6. Przyszła niedziela, to ostatnia niedziela w roku liturgicznym, w której oddaje się cześć Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata. Jest to także święto patronalne Akcji Katolickiej, KSM-u oraz Liturgicznej Służby Ołtarza Diecezji Tarnowskiej. Na Mszy św. o godz. 12:00 Grupa chłopców Aspirantów zostanie włączona do Grupy Ministrantów.

7. W niedzielę 18 Grudnia br. organizujemy z Wolontariatem „Miłosierny Samarytanin” Wigilię dla osób bezdomnych, samotnych i potrzebujących. Tak więc wszyscy pragnący skorzystać z tej formy pomocy, proszeni są o zapisywanie się w Kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania. Uprzejmie również prosimy sąsiadów tychże osób o pomoc w zgłaszaniu ich, aby nikt nie pozostał niezauważony i sam w czasie tegorocznych Świąt Bożego Narodzenia.

8. Serdecznie dziękujemy za dzisiejszą składkę na potrzeby parafialne, a konkretnie na ogrzewanie kościoła w okresie jesienno-zimowym. Bóg zapłać. Dziękujemy również za ofiary składane do puszek na rzecz Kościoła Prześladowanego.

9. W ostatnim czasie odszedł do wieczności:

+  Waleria Cebula

+ Danuta Ślizowska

+ Zbigniew Lis

Dobry Jezu, a nasz Panie …