XXXII Niedziela Zwykła – 06.11.2022

1. W naszej parafii, do czwartku trwają Misje św. Program Misji znajduje się na banerze, na stronie internetowej parafii oraz na bieżąco jest przekazywany wiernym przez Ojca Misjonarza. Skorzystajmy z tych bogatych w swą duchową treść  Dzisiaj po Mszach św., będzie można nabyć  u pań z Caritasu – Krzyż misyjny. Zaś do czwartku włącznie – w zakrystii.

2. Informujemy, że intencje Mszy św. z godz. 6:30 w czasie trwania Misji św. odprawiane będą o godz. 6:00.

3. W liturgii Kościoła w tym tygodnia wspominać będziemy:

– w środę – Rocznica Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej

– w czwartek – św. Leona Wielkiego, pap. i dok. Kośc.

– w piątek – św. Marcina z Tourus, bpa

4. Zmiana tajemnic Róż Misyjnych – w przyszłym tygodniu.

5. W piątek 11 Listopada obchodzić będziemy Narodowe Święto Niepodległości. W naszych modlitwach pamiętajmy o naszej Ojczyźnie i o wszystkich Polakach w kraju i przebywających poza jej granicami. W tym dniu Kancelaria parafialna będzie nieczynna. W tym dni również Ks. Biskup Andrzej Jeż udzielił dyspensy od postu piątkowego.

6. W piątek po Mszy św. wieczornej – spotkanie wszystkich lektorów i ministrantów.

7. W przyszłą niedzielę o godz. 15:00 zapraszamy całą naszą Wspólnotę Parafialną na Uroczystą Mszę św. dziękczynną z okazji 40-lecia powstania naszej Parafii. Przewodniczyć jej będzie Biskup Ordynariusz Andrzej Jeż. Niech nasz jak najliczniejszy udział w tej Eucharystii będzie wyrazem wdzięczności Bogu za dar naszego kościoła i Parafii.

8. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, oraz Światowy Dzień Ubogich.

9. Serdecznie dziękujemy za dzisiejszą składkę przeznaczoną na cele Kurii Tarnowskiej. W przyszłą niedzielę składka na cele parafialne, a konkretnie na ogrzewanie świątyni w okresie jesienno-zimowym.

10. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Szymon Wideł

+ Stanisława Madej

                                                   Dobry Jezu, a nasz Panie …