XXXI Niedziela Zwykła – 30.10.2022

1. Jutro, tj. w poniedziałek po Mszy św. wieczornej spotkanie wszystkich ministrantów i lektorów. Prosimy o obecność.

2. We wtorek 1-go Listopada przeżywać będziemy Uroczystość Wszystkich Świętych. Informujemy, że w naszym kościele Msze św. w tym dniu celebrowane będą o godz. 6:00; 7:30; 9:00; 10:30; 12:00 oraz po południu o godz. 18:00

3. Wierni, którzy w miesiącu Listopadzie – w Oktawie Uroczystości Wszystkich Świętych nabożnie odwiedzą cmentarz i tam pomodlą się za zmarłych mogą zyskać odpust zupełny dla dusz w czyśćcu cierpiących – każdego dnia dla jednej duszy. Odpust można zyskiwać pod zwykłymi warunkami:

  • stan łaski uświęcającej i Komunia św.,
  • modlitwa w intencjach Ojca św.,
  • wyzbycie się przywiązania nawet do grzechu lekkiego
  • nawiedzenie cmentarza i modlitwa za zmarłą osobę, za którą ofiarowany jest odpust.
 1. Msze św. i procesje na cmentarzach we Wtorek, tj. w Uroczystość Wszystkich Świętych będą w następującym porządku:
 • na Cmentarzach w Mościcach, w Krzyżu oraz na Starym Cmentarzu o godz. 14.00.
 • na Cmentarzu Parafialnym w Klikowej – o godz. 13:00, zaś na Cmentarzu Komunalnym w Klikowej – o godz. 16:00

5. Różaniec za zmarłych wraz z wypominkami będzie w naszym kościele przez cały Listopad, codziennie o godz. 17.30, natomiast o godz. 18.00 Msza św. za dusze wypominane. W czasie trwania Misji św. – Różaniec za zmarłych o godz. 17:00

6. W środę Dzień Zaduszny. Msze św. będą celebrowane o godz. 6:00; 6:30; 8:00; oraz o godz. 18:00. Kościół w tym dniu wspomina zmarłych pokutujących za grzechy w czyśćcu, którzy nie mogą jeszcze wejść do nieba. Cała wspólnota Kościoła przychodzi z pomocą zmarłym zanosząc za nich prośby do Boga i ofiarując odpusty zupełne. Eucharystią i Komunią św. pomagamy im w ostatecznym oczyszczeniu.

7. W środę 2 Listopada ADPC zaprasza na Różaniec za zmarłych o godz. 17:30 i na Mszę św. o 18:00.

8. W czwartek po Mszy św. wieczornej spotkanie Nowej Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

9. Z racji I Piątku miesiąca Listopada spowiedź św. w czwartek od godz. 17:00 i w piątek od godz. 16:00. Msze św. ku czci Najświętszego Serca Jezusowego w  piątek o godz. 6:00; 6:30; 8:00; 17:00 i o godz. 18:00. Młodzieży z kl. VII Szkoły Podstawowej przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania przypominamy o przystąpieniu do Sakramentu Pokuty.

10. Z racji I piątku miesiąca Listopada, odwiedzimy chorych :

– w Czwartek od godz. 8:30 –  Ks. Szczepan; Ks. Łukasz;  od godz. 14:30 – Ks. Janusz

– w Piątek od godz. 8:30 – Ks. Proboszcz; od godz. 12:30 – Ks. Kamil i od godz. 13:00 –  Ks. Tomasz

11. W najbliższą sobotę 5 Listopada, Uroczystą Mszą świętą o godz. 18:00 rozpoczną się Misje Parafialne. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian na inaugurację tych świętych dni , które potrwają do czwartku 10 Listopada. Program Misji znajduje się na banerze przed wejściem do kościoła, na stronie internetowej parafii, a także na ulotkach, które można zabrać ze sobą wychodząc z kościoła. Polecajmy Bogu osobę Ojca Misjonarza, który poprowadzi Misje Parafialne, a także całą naszą Wspólnotę Parafialną, aby jak najowocniej skorzystała z tych duchowych ćwiczeń.

12. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7:30 zmiana tajemnic Róż Żywego Różańca.

13. Już dzisiaj informujemy i zapraszamy na Uroczystą Mszę św. dziękczynną z okazji  40-lecia powstania naszej Parafii. Odbędzie się ona 13 Listopada o godz. 15:00, a przewodniczyć jej będzie Biskup Ordynariusz Andrzej Jeż. Niech jak najliczniejszy nasz udział w tej Eucharystii będzie wyrazem wdzięczności Bogu za dar naszego kościoła i Parafii.

14. Bardzo serdecznie dziękujemy za dzisiejszą składkę. W Uroczystość Wszystkich Świętych po Mszach św. będą zbierane dobrowolne ofiary do puszek na rzecz Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.

15. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Alfreda Krydka

+ Weronika Piątek

+  Maria Ungeheuer

+  Eugenia Łabuda

                                                  Dobry Jezu, a nasz Panie …