XXX Niedziela Zwykła – 23.10.2022

1. Dzisiejszą Niedzielą Misyjną rozpoczynamy w Kościele Powszechnym Tydzień Misyjny. Niech sprawa misji i misjonarzy będzie obecna w tych dniach – i nie tylko – w naszych sercach, modlitwach i refleksjach.

2. W piątek wspominać będziemy w liturgii Kościoła św. Szymona i Judy Tadeusza, Apostołów.

3. W czwartek na różaniec i Mszę św. zapraszamy szczególnie członków Gwardii Najświętszego Sakramentu. Po Mszy św. spotkanie formacyjne. Również w tym dniu po wieczornej Eucharystii spotkanie Akcji Katolickiej.

 4. Spowiedź przed Uroczystością Wszystkich Świętych – podczas Mszy św. w tygodniu, a także  w czwartek oraz w piątek od godz. 17:00.

5. W przyszły wtorek 1-go Listopada przeżywać będziemy Uroczystość Wszystkich Świętych. Już dzisiaj informujemy, że w tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św. Porządek Mszy św. i Procesji na poszczególnych cmentarzach tarnowskich, podamy w przyszłą Niedzielę.

6. Spotkania Grup parafialnych w tym tygodniu odbywają się według planu spotkań, który znajduje się w gablocie parafialnej oraz na stronie internetowej parafii. Zapraszamy.

7. W piątek o godz. 19:00 młodzież z Grupy młodzieżowej działającej przy naszej parafii, zaprasza na VIII NOC ŚWIETYCH. Zapraszamy wszystkich parafian, zaś w sposób szczególny młodzież z klas VII i VIII Szkoły Podstawowej przygotowująca się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Razem z nami w wydarzeniu tym uczestniczyć będzie  młodzież z parafii tarnowskich oraz z rejonu tarnowskiego. Skorzystajmy z tej okazji bogatej w modlitwę, refleksję i adorację.

8. Dzisiaj w całej naszej tarnowskiej diecezji odbywają się Wybory do Parafialnych Rad Duszpasterskich. Również i my – osoby dorosłe – możemy to uczynić w kościele dolnym, oddając głos na 2 kandydatów zgłoszonych do Nowej Rady, która po uformowaniu będzie służyć naszej Wspólnocie Parafialnej oraz Duszpasterzom przez kolejne 5 lat. Ogłoszenie Nowej Parafialnej Rady Duszpasterskiej w przyszłą niedzielę.

9. W dniach od 5-10 Listopada br., w naszej Parafii odbędą się Misje Parafialne. Poprowadzi je Ks. Krzysztof Orzeł. Już dzisiaj w naszych modlitwach polecajmy Bogu Osobę Ojca Misjonarza i nas wszystkich, abyśmy jak najowocniej przeżyli te wyjątkowe, święte dni.

10. Dziękujemy za dzisiejszą składkę przeznaczoną w całości na misje. Bóg zapłać. W przyszłą niedzielę, na zakończenie Tygodnia Misyjnego – kazania będzie głosił O. Marek Adam Rostkowski ze Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej. Po Mszy św. będzie możliwość nabycia Kalendarzy misyjnych.

11. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Agnieszka Maj

+ Krystyna Isterewicz

+ Zdzisław Habiński

Dobry Jezu, a nasz Panie

 

……………………………………………………………………………………………………………………………..

 

 

„Centrum Nauki i Biznesu „ŻAK” w Tarnowie informuje, że do końca Października prowadzi zapisy do dwuletnich i jednorocznych szkół policealnych dla dorosłych, w których zajęcia odbywają się w soboty i niedziele. Nauka w szkołach jest bezpłatna. Zainteresowane osoby prosimy o kontakt z sekretariatem szkoły w Tarnowie, ul. Wałowa 3, bądź do odwiedzenia strony internetowej Centrum.