XXIX Niedziela Zwykła – 16.10.2022

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominać będziemy:

– we wtorek – św. Łukasza Ewangelisty. Św. Łukasz jest patronem naszego Ks. Wikariusza Łukasza Pawełka. Pamiętajmy w modlitwach o jego osobie polecając Bogu jego posługę i życie kapłańskie.

– w czwartek – św. Jana Kantego, prezb.

– w sobotę – św. Jana Pawła II – Patrona Małopolski.

2. We wtorek na Różaniec i Mszę św. zaprasza Rodzina Radia Maryja. Po Mszy św. spotkanie na plebani.

3. W środę po Mszy św. wieczornej spotkanie Wolontariatu „Miłosierny Samarytanin”.

4. W czwartek swoje spotkania mieć będą:

– o godz. 16:00 – Grupa Misyjna

– o godz. 16:30 – Caritas

5. Również w czwartek na Różaniec i Mszę św. wieczorną zapraszamy dzieci z Klas III Szkoły Podstawowej nr 18 i 24 przygotowujące się do przyjęcia I Komunii św. wraz z rodzicami. W tym dniu zostaną poświęcone różańce pierwszokomunijne.

6. Młodzież w ramach Grupy Młodzieżowej zapraszamy na spotkanie w piątek o godz. 19:15; LSO – po Mszy św. wieczornej; zaś w sobotę dzieci ze Scholki Parafialnej – o 9:00 i dziewczynki z DSM-u o 10:00.

7. W przyszłą niedzielę 23 października o godz. 10.00 w parafii męczennika Ks. Jana Czuby w Słotowej odbędzie się XXI Diecezjalne Spotkanie Misyjne Róż Żywego Różańca. Osoby zainteresowane udziałem w tym spotkaniu, zwłaszcza z Róż misyjnych, prosimy o zapisywanie się w zakrystii do środy włącznie. Jeśli będzie odpowiednia ilość osób zostanie zorganizowany wspólny przejazd. Zachęcamy również do indywidualnego wyjazdu.

8. W gablocie parafialnej znajduje się lista kandydatów do Nowej Rady Duszpasterskiej. Wybory odbędą się w przyszłą niedzielę. Po każdej Mszy św., w kościele dolnym będzie można oddać swój głos na dwóch zgłoszonych kandydatów, na opieczętowanej karcie z nazwiskami kandydatów. Osoby, które otrzymają najwyższą ilość głosów, wraz z osobami z urzędu i z nominacji utworzą Nową Radę Duszpasterską na najbliższe 5 lat.

9. Wypominki można składać w kancelarii w godzinach urzędowania.

10. Klub Inteligencji Katolickiej im. Abp. Jerzego Ablewicza w Tarnowie organizuje w dniach od 16 do 23 października Tydzień Kultury Chrześcijańskiej i zaprasza do uczestnictwa. Szczegóły na plakatach.

11. Katolickie Stowarzyszenie Wychowawców – oddział w Tarnowie zaprasza na konferencję pt. „Odpowiedzialność za Kościół – Apostolstwo świeckich” organizowaną wspólnie z Fundacją ALEGORIA. Konferencja ta odbędzie się 24 Października br. w auli Jana Pawła II przy tarnowskiej Katedrze o godz. 18:00.

12. Dziękujemy z dzisiejszą składkę. Dziękujemy również za ofiary składane do puszek na rzecz FUNDACJI TYSIĄCLECIA. W przyszłą niedzielę, zwaną Niedzielą Misyjną, składka przeznaczona będzie w całości na misje.

13. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Roman Litwora

+ Eugeniusz Ważny

+ Janina Kołodziej

+ Bronisław Czekaj

 

Dobry Jezu, a nasz Panie ….