XXVIII Niedziela Zwykła – 09.10.2022

1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominać będziemy:

– w czwartek – bł. Honorata Koźmińskiego, kapł.

– w sobotę– św. Teresy od Jezusa, dziew. i dok. Kościoła

– w przyszłą niedzielę – św. Jadwigi Śląskiej

2. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, które w naszej parafii sprawowane są codziennie o godz. 17:30

3. We wtorek po Mszy św. wieczornej kolejne spotkanie formacyjne członków Stowarzyszenia Apostołów Bożego Miłosierdzia „FAUSTINUM”. Serdecznie zapraszamy nowe osoby.

4. W czwartek ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Rozpoczniemy o godz. 17:30 Różańcem Fatimskim i procesją, a następnie uczestniczyć będziemy we Mszy św. ku czci NMP z okolicznościowym kazaniem.

5. W czwartek o godz. 16:00 spotkają się dzieci i młodzież z Grupy Misyjnej.

6. W piątek po Mszy św. wieczornej kolejne spotkanie Liturgicznej Służby Ołtarza; zaś o godz. 19:15 zapraszamy młodzież na spotkanie w ramach Grupy Młodzieżowej. Ponawiamy nasze zaproszenie do młodzieży z klas VII i VII Szkoły Podstawowej.

7. W sobotę 15 października w godzinach od 9:00 – 12:00 i od 14:00 – 16:00 przesłuchania uczestników tegorocznego Festiwalu. Zaś o godz. 18:30 w kościele dolnym odbędzie się KONCERT GALOWY LAUREATÓW X Festiwalu Piosenki i Pieśni „Miłosierdzie Boże wyśpiewać chcę” – Tarnów 2022. Następnie Koncert w wykonaniu Zespołu „VITIS-17” oraz Gościa Festiwalu p. VIOLI Brzezińskiej. Honorowy Patronat nad tymi wydarzeniami objął Ks. Bp Andrzej Jeż – Ordynariusz Diecezji Tarnowskiej. Wstęp wolny – serdecznie zapraszamy.

8. Klub Inteligencji Katolickiej im. Abp. Jerzego Ablewicza w Tarnowie organizuje w dniach od 09 do 16 października Tydzień Kultury Chrześcijańskiej i zaprasza do uczestnictwa. Szczegóły na plakatach.

9. Młodzież klas VII i VIII Szkoły Podstawowej przygotowującą się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania, w miesiącu Październiku będzie miała wspólne spotkanie modlitewno-formacyjne 28 Października br. o godz. 19:00.

10. Przypominamy, że wypominki listopadowe i roczne można składać w kancelarii parafialnej.

11. Parafia Matki Bożej Fatimskiej w Tarnowie, zaprasza na Odpust, który odbędzie się przyszłą niedzielę 16 października. Tradycyjnie Uroczystość Odpustową poprzedzi Noc Pokuty. Wiernych z dekanatów Tarnów Południe Kustosz Sanktuarium zaprasza, w ramach Nocy Pokuty, w sobotę na godz. 2200. W programie Nabożeństwo Pokutne, Różaniec Fatimski i Msza Święta.

12. Jak już informowaliśmy Ksiądz Biskup Ordynariusz zarządził wybory do nowych Parafialnych Rad Duszpasterskich. Wybory te odbędą się 23 Października 2022 roku. Kandydatów można zgłaszać do kancelarii parafialnej jeszcze tylko do soboty 15 Października br. Osoby zgłaszające kandydatów osobiście, muszą być pewne że kandydat wyraża zgodę na kandydowanie i spełnia warunki wskazane przez Regulamin zatwierdzony przez Księdza Biskupa. „Kandydatem w wyborach może być osoba pełnoletnia, która jest katolikiem, przyjęła sakrament bierzmowania, odznacza się roztropnością i prawością, jest wolna od kar kościelnych, posiada stałe zamieszkanie w parafii i cieszy się dobrą opinią wśród wiernych”. Z grona zgłoszonych kandydatów zostanie wybranych 15 osób, które będą tworzyły Nową Parafialną Radę Duszpasterską przez 5 kolejnych lat.

13. Dziękujemy za dzisiejszą składkę na cele inwestycyjne realizowane przez naszą parafię. W przyszłą niedzielę zbierane będą dobrowolne ofiary do puszek na Fundusz „Dzieła Tysiąclecia” wspomagającej dzieci i młodzież z biednych rodzin. Bóg zapłać!

14. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Zofia Marek

+ Jerzy Jaki

+ Tadeusz Kmiecik

                                    Dobry Jezu, a nasz Panie …