XXVII Niedziela Zwykła – 02.10.2022

1. Serdecznie zapraszamy na Nabożeństwa Październikowe, codziennie o godzinie 17:30

2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominać będziemy:

– we wtorek – św. Franciszka z Asyżu

– w środę – św. Faustyny, dziew.

– w piątek – Najświętszej Maryi Panny Różańcowej

3. Przypominamy, że dzisiaj odbędzie się „Różaniec ulicami miasta Tarnowa”. Początek o godz. 18:15 w parafii MB Szkaplerznej, a zakończenie Apelem o godz. 21:00 w Katedrze Tarnowskiej. Zapraszamy.

4. Jutro serdecznie zapraszamy na różaniec, Mszę św. i spotkanie formacyjne – członków ADPC.

5. We wtorek po Mszy św. wieczornej kolejne spotkanie Rycerzy Kolumba.

6. W środę o godz. 19:45 spotkanie Wolontariatu „Miłosierny Samarytanin”.

7. Zmiana tajemnic Róż Misyjnych – po Mszy św. wieczornej w środę.

8. W czwartek o godz. 16:00 spotkanie Grupy Misyjnej. Zapraszamy dzieci i młodzież.

9. W piątek po Mszy św. wieczornej spotkanie ministrantów i chętnych chłopców na aspirantów oraz lektorów. Zaś o godzinie 19:15 kolejne spotkanie Grupy Młodzieżowej. Zapraszamy również młodzież klas VII i VIII.

10. W sobotę o godz. 9:00 spotkanie dzieci ze Scholi Parafialnej, a o 10:00 – DSM.

11. W tym tygodniu przypada I Piątek miesiąca Października. Msze św. wotywne ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 6:00; 6:30; 8:00; 17:00 – dla dzieci i o godz. 18:00. Spowiedź przed I Piątkiem w czwartek od godz. 17:00 oraz w piątek od godz. 16:00. O spowiedzi św. pierwszo- piątkowej przypominamy zwłaszcza uczniom klas VII Szkoły Podstawowej, którzy przygotowują się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.

12. W tym tygodniu odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną:

– w Czwartek od godz. 8:30 –  Ks. Szczepan; Ks. Łukasz; od godz. 14:30 – Ks. Janusz

– w Piątek od godz. 8:30 – Ks. Proboszcz; od godz. 12:30 – Ks. Kamil i od godz.  13:00 –  Ks. Tomasz

13. Za tydzień, 9 października, będziemy obchodzić Niedzielę św. Franciszka pod hasłem “Mniej znaczy więcej. Radość z dzielenia”. Odpowiadając na wezwanie Ojca Świętego, wraz ze Światowym Ruchem Katolików na rzecz Środowiska, złączymy się jako Kościół w dziękczynieniu i modlitwie za cały świat stworzony.

14. Już tylko 2 tygodnie dzielą nas od organizowanego przez naszą parafię 15 Października br.  X Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki i Pieśni Religijnej „Miłosierdzie Boże wyśpiewać chcę” pod honorowym patronatem Ks. Biskupa Ordynariusza.  Zapisy do Konkursu trwają jeszcze do wtorku włącznie 4 Października br. Więcej informacji i regulamin na stronie internetowej parafii i Festiwalu.

15. Również 15 Października na zakończenie Festiwalu zapraszamy wszystkich na piękny Koncert Galowy Laureatów Festiwalu oraz Gościa Festiwalu Violi Brzezińskiej z Warszawy. Wstęp wolny.

16. Przypominamy, że wypominki listopadowe i roczne można składać w kancelarii parafialnej. Formularze leżą na stolikach przy wyjściach z kościoła. Msze św. za wypominanych w naszym kościele celebrowane będą codziennie w listopadzie o godz. 18:00.

17. Serdecznie dziękujemy za dzisiejszą składkę na cele Kurii Tarnowskiej. W przyszłą niedzielę składka inwestycyjna na cele realizowane przez parafię.

18. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Kazimiera Smagacz

+ Stanisław Lipiński

+ Andrzej Gajda

Dobry Jezu, a nasz Panie …