XXVI Niedziela Zwykła – 25.09.2022

1. W tym tygodniu w liturgii kościoła wspominać będziemy:

– we wtorek – św. Wincentego a Paulo, prezb.

– w środę – św. Wacława, męcz.

– w czwartek – Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.

– w piątek – św. Hieronima, prezb. i dok. Kośc.

– w sobotę – św. Teresy od Dzieciątka Jezus

2. Dzisiaj w Kościele obchodzony jest Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.

3. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej spotkanie dzieci z klas III ze Szkoły Podstawowej nr 18 i 24 przygotowujących się do przyjęcia I Komunii św. Zapraszamy również ich rodziców.

4. W środę 28 Września br. nasza Parafia włącza się do Międzynarodowej Akcji – KORONKA DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO NA ULICACH MIAST. Wszystkich chętnych zapraszamy do wspólnej modlitwy tego dnia o godz. 15:00 na skwerze przy Rondzie gen. Nila, zwanym Rondem Klikowskim.

5. W czwartek na Mszę św. wieczorną zapraszamy członków Gwardii Najświętszego Sakramentu. Po Mszy św. spotkanie formacyjne.

6. W sobotę rozpoczynamy miesiąc październik. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej codziennie o godz. 17:30. Jeżeli ktoś nie może przyjść do kościoła, zachęcamy do modlitwy różańcowej w rodzinie, bądź prywatnie. Jest to również pierwsza sobota miesiąca Października.  Msza św. wotywna ku czci Niepokalanego Serca Maryi o godz. 8:00

7. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7:30 – zmiana tajemnic Róż Różańcowych.

8. Trwają zapisy do X Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki i Pieśni Religijnej, który odbędzie się w dniach 15 Października br. w naszej parafii. Więcej informacji na ten temat na stronie internetowej Festiwalu; na stronie internetowej naszej parafii.

 9. W niedzielę 2 października 2021 r. odbędzie się procesja różańcowa ulicami miasta Tarnowa. Rozpoczęcie przy Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej o godz. 18:15, a zakończenie uroczystym apelem w Sanktuarium Matki Bolesnej w Katedrze Tarnowskiej. Trasa procesji – inna od tradycyjnej – na plakatach w gablotach parafialnych. Uczestników procesji prosimy o zabranie ze sobą lampionów.

10. Rozpoczęliśmy renowację i konserwację ławek z kościoła. Pierwsza partia ławek została dostarczona do zakładu stolarskiego. I tak będziemy czynić to systematycznie według naszych możliwości i oszczędności.

11. Dziękujemy za dzisiejszą tacę. W przyszłą niedzielę składka przeznaczona będzie na cele Kurii Tarnowskiej – Bóg zapłać.

12. Ksiądz Biskup Ordynariusz zarządził wybory do nowych Parafialnych Rad Duszpasterskich. Wybory te odbędą się 23 Października 2022 roku. Kandydatów można zgłaszać do kancelarii parafialnej do soboty 15 Października br. Osoby zgłaszające kandydatów osobiście, muszą być pewne że kandydat wyraża zgodę na kandydowanie i spełnia warunki wskazane przez Regulamin zatwierdzony przez Księdza Biskupa. „Kandydatem w wyborach może być osoba pełnoletnia, która jest katolikiem, przyjęła sakrament bierzmowania, odznacza się roztropnością i prawością, jest wolna od kar kościelnych, posiada stałe zamieszkanie w parafii i cieszy się dobrą opinią wśród wiernych”. Z grona zgłoszonych kandydatów zostanie wybranych 15 osób, które będą tworzyły Nową Parafialną Radę Duszpasterską przez 5 kolejnych lat.

13. W ostatnim czasie odeszli do wieczności:

+ Maria Dworzak

+ Józef Wiśniewski

+ Józef Kołodziej

Dobry Jezu, a nasz Panie …