XXV Niedziela Zwykła – 18.09.2022

1. Dzisiaj Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu.

2. W liturgii kościoła w tym tygodniu wspominamy:

– w środę – św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty

– w piątek – św. Ojca Pio, prez.

3. We wtorek na Mszę św. wieczorną zaprasza Rodzina Radia Maryja. Po Mszy św. spotkanie na plebani.

4. Również we wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie formacyjne Stowarzyszenia Apostołów Bożego Miłosierdzia „FAUSTINUM”. Zapraszamy wszystkich chętnych do pogłębienia swojej wiary.

5. Także we wtorek o godz. 19:00 próba Chóru Parafialnego. Zapraszamy nowe osoby do współtworzenia tej Grupy.

6. W czwartek o godz. 16:00 kolejne spotkanie Grupy Misyjnej.

7. W piątek spotkania: Lektorów i ministrantów – po mszy św. wieczornej; Grupy Młodzieżowej – o godz. 19:15

8. W sobotę o godz. 9:00 spotkają się dzieci ze Scholki Parafialnej, zaś o 10:00 – DSM

9. Młodzież przygotowującą się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania z klas VII Szkoły Podstawowej nr 18 i nr 24 zapraszamy w czwartek na Mszę św. o godz. 18:00 oraz na spotkanie organizacyjne.

10. W sobotę 24 Września w Tarnowskiej Katedrze będzie miało miejsce diecezjalne spotkanie członków ADPC. Wszystkich zrzeszonych w naszym parafialnym ADPC zachęcamy do udziału w tej pielgrzymce. Prosimy zgłaszać się do p. Zbigniewa Ciasto do czwartku.

11. W przyszłą niedzielę 25 Września na Jasnej Górze odbędzie się XXXVIII Ogólnopolska Pielgrzyma Rodzin i Małżeństw. Z tej okazji organizujemy wyjazd autokarowy dla chętnych do Częstochowy. Koszt 50 zł od osoby. Zapisy i więcej informacji w kancelarii parafialnej do czwartku włącznie.

12.W następny poniedziałek 26 Września, na Mszę św. wieczorną zapraszamy wszystkie dzieci z Klas III ze Szkoły Podstawowej nr 18 i 24 przygotowujące się do przyjęcia w tym roku szkolnym i katechetycznym I Komunii św. Zapraszamy również ich rodziców.

13. 15 Października br. nasza parafia organizuje X Ogólnopolski Festiwal Piosenki i Pieśni „Miłosierdzie Boże wyśpiewać chcę” – Tarnów 2021. Szczegóły w Regulaminie Festiwalu na stronie parafii i Festiwalu.

14. We wtorek o godz. 16:00 rozpoczynamy trzymiesięczne warsztaty muzyczne gry na gitarze. Chętni mogą jeszcze zapisać się w kancelarii parafialnej.

15. Katolickie Centrum Edukacji Młodzieży KANA w Tarnowie informuje, że trwa rekrutacja na zajęcia w roku szkolnym 2022/2023. KANA zaprasza na kursy językowe, przedmiotowe oraz specjalistyczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych, przygotowanie do egzaminów ośmioklasisty i maturalnych. Szczegóły na stronie internetowej: www.kana.ploraz profilu facebookowym.

16. Parafialna Kawiarenka „BETANIA”, tradycyjnie zaprasza parafian na kawkę, herbatkę, ciasto domowego wypieku. Wejście od ul. Klikowskiej. W przyszłą niedzielę nasza Kawiarenka zaprasza na obiad „na wynos” w ramach projektu „Kuchnie świata”. Tym razem będzie można spróbować smaki kuchni brazylijskiej. Serdecznie zapraszamy. Chętnych prosimy o zapisywanie się w Kawiarence.

17. Jak już informowaliśmy w zeszłą niedzielę, przed kościołem zbierane są dobrowolne ofiary dla małej Weroniki z Mielca chorej na SMA. Za każdy gest serca serdecznie dziękujemy.

18. Dziękujemy również za dzisiejszą składkę.

19. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności:

+ Jan Jędrusik

+ Zofia Boduszek

Dobry Jezu, a nasz Panie …