XXIV Niedziela Zwykła – 11.09.2022

1. Dzisiaj w Kościele rozpoczyna się Tydzień Wychowania w Polsce. Polecajmy w tym czasie dzieci, młodzież i wychowawców w naszych modlitwach Boskiemu Nauczycielowi i Wychowawcy – Jezusowi Chrystusowi.

2. W liturgii kościoła w tym tygodniu wspominamy:

– w środę – święto Podwyższenia Krzyża św. – odpust u Księży Filipinów

– w czwartek – Matki Bożej Bolesnej

– w piątek – św. Korneliusza, pap. i Cypriana, bpa i męcz.

3. We wtorek serdecznie zapraszamy na kolejne Nabożeństwo Fatimskie. O godz. 18:00 Msza św. z okolicznościowym kazaniem. Po Mszy św. Procesja Światła i Różaniec Fatimski.

4. Spotkania Grup Parafialnych – w środę po Mszy wieczornej – Woluntariat „Miłosierny Samarytanin”; w czwartek o godz. 16:00 – Grupa Misyjna; również o godz. 16:00 – Parafialny Oddział CARITAS, zaś o godz. 18:30 swoje spotkania mieć będzie – Akcja Katolicka. W piątek po Mszy św. wieczornej – ministranci oraz kandydaci na ministrantów /aspiranci/; o 19:00 – lektorzy i o 19:30 – Grupa Młodzieżowa. W sobotę – o godz. 9:00 – Scholka Parafialna, a o 10:00 – DSM. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych: dzieci, młodzież i dorosłych do aktywnego udziału w pracach Grup i Stowarzyszeń działających przy naszej parafii. Prosimy o zapoznanie się z tymi Grupami. Wykaz tych Grup oraz dni i godziny spotkań można znaleźć na stronie internetowej parafii oraz w gablotach parafialnych.

5. W środę o godz. 17:00 w sali katechetycznej, spotkanie katechetów świeckich pracujących w szkołach na terenie naszej parafii.

6. W czwartek na Mszę św. o godz. 18:00 zapraszamy młodzież z klas VIII ze SP nr 18 i nr 24 oraz z innych szkół, która w naszej parafii pragnie przystąpić do Sakramentu Bierzmowania na swoje obowiązkowe, pierwsze w tym roku szkolnym i katechetycznym spotkanie. Zapraszamy również ich rodziców.

7. W Niedzielę 25 Września na Jasnej Górze odbędzie się XXXVIII Ogólnopolska Pielgrzyma Rodzin i Małżeństw. Organizujemy wyjazd autokarowy dla chętnych do Częstochowy. Koszt 50 zł od osoby. Wyjazd z parkingu parafialnego o godz. 6:00 Zapisy i więcej informacji w kancelarii parafialnej.

8. 15 Października br. nasza parafia organizuje X Ogólnopolski Festiwal Piosenki i Pieśni „Miłosierdzie Boże wyśpiewać chcę”. Szczegóły w Regulaminie Festiwalu na stronie parafii i Festiwalu. Zainteresowanych do wzięcia w nim udziału serdecznie zapraszamy.

9. Przypominamy, że dla wszystkich chętnych – niezależnie od wieku – organizujemy trzymiesięczne warsztaty muzyczne gry na gitarze. Rozpoczęcie we wtorek 20 Września br. o godz. 16:00. Będzie to praca w grupach pod bacznym okiem instruktora muzyki. Koszt jednorazowy – za trzy miesiące – 100 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej. Należy mieć własną gitarę.

10. Jak już informowaliśmy tydzień temu, w przyszłą niedzielę o godz. 12:00 organizujemy uroczystą Mszę św. z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich dla małżeństw z naszej parafii. Zapraszamy wszystkie małżeństwa, a szczególnie te, które w tym roku obchodzili, bądź będą obchodzić srebrny i złoty Jubileusz Małżeński. Po Mszy św. w dolnym kościele dla Jubilatów, przewidziane są różne niespodzianki. Prosimy o osobiste, bądź telefoniczne zgłaszanie się par Jubilatów do Kancelarii w celu godnego przygotowania tej Uroczystości.

11. Parafialna Kawiarenka „BETANIA”, tradycyjnie zaprasza parafian na kawkę, ciasteczko i inne niespodzianki. Przypominamy – wejście od ul. Klikowskiej.

12. Dziękujemy za modlitwę oraz za ofiary składane dzisiaj na cele realizowane przez naszą parafię. Bóg zapłać.

13. Jutro o godz. 9:30 w Sali katechetycznej przy naszej parafii będzie można dokonać bezpłatnego badania pod kątem: funkcjonowania organów wewnętrznych, napięcia mięśniowego, mineralizacji kości oraz prawidłowego poziomu wody i tkanki tłuszczowej. Chętnych serdecznie zapraszamy 15 min. przed rozpoczęciem badań.

14. W przyszłą niedzielę na wszystkich Mszach św., za zgodą Ks. Biskupa Ordynariusza będą zbierane dobrowolne ofiary dla małej Weroniki z Mielca chorej na SMA. Koszt operacji i rehabilitacji jest ogromny. Rodzice dziecka nie tracą nadziei. Pomóżmy, na miarę naszych możliwości uratować zdrowie i życie małej Weroniki. Dobrowolne datki zbierać będą przedstawiciele rodziny Weroniki oraz członkowie Caritas. Bóg zapłać.

15. W ostatnim czasie odeszli do wieczności:

+ Bolesława (k) Bąk

+ Zdzisław Knapik       

                                                    Dobry Jezu, a nasz Panie …