XXIII Niedziela Zwykła – 04.09.2022

1. W czwartek obchodzić będziemy Uroczystość Narodzenia NMP – Głównej Patronki Diecezji. W Katedrze – rozpocznie się Tydzień Maryjny. Więcej informacji na plakacie znajdującym się w gablocie.

2. Rozpoczynamy spotkania duszpasterskie w grupach parafialnych:

– w poniedziałek – po Mszy św. wieczornej spotkanie formacyjne członków ADPC.

– we wtorek o godz. 18:30 – spotkanie Rycerzy Kolumba.

– w czwartek – o godz. 16:00 –Grupa Misyjna dzieci i młodzieży

– w piątek – o godz. 18:30 – Lektorzy, Ministranci i Aspiranci i o godz. 19:00 – Grupa Młodzieżowa

– w sobotę – o godz. 9:00 – Scholka Dziecięca oraz Dziewczęca Służba Maryjna

Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież, dorosłych do aktywnego włączenia się w pracę Grup i Stowarzyszeń działających przy naszej Parafii. Lista Grup i program spotkań znajduje się na stronie internetowej parafii oraz w gablotach parafialnych.

3. W środę po Mszy św. wieczornej – zmiana tajemnic Róż Misyjnych.

4. Otwarte są zapisy na X Ogólnopolski Festiwal Piosenki i Pieśni Religijnej „Miłosierdzie Boże wyśpiewać chcę”, który odbędzie 15 Października br. Regulamin i więcej informacji na stronie internetowej Festiwalu.

5. Dla wszystkich chętnych – niezależnie od wieku – organizujemy trzymiesięczne warsztaty muzyczne gry na gitarze. Rozpoczęcie we wtorek 20 Września br. o godz. 16:00. Będzie to praca w grupach pod bacznym okiem instruktora muzyki. Koszt jednorazowy – za trzy miesiące – 100 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej. Należy mieć własną gitarę.

6. Tradycyjnie w trzecią niedzielę Września, o godz. 12:00 organizujemy uroczystą Mszę św. z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich dla małżeństw z naszej parafii. Zapraszamy wszystkie małżeństwa, a szczególnie te, które w tym roku obchodzili, bądź będą obchodzić srebrny i złoty Jubileusz Małżeński. Po Mszy św. przewidziane są tort i inne niespodzianki dla Jubilatów. Prosimy o osobiste, bądź telefoniczne zgłaszanie się par Jubilatów do Kancelarii w celu godnego przygotowania tej Uroczystości.

7. Parafialna Kawiarenka „BETANIA”, tradycyjnie zaprasza parafian na kawkę, ciasteczko i inne niespodzianki. Przypominamy – wejście od ul. Klikowskiej.

8. W dniach od 6 – 9 Września w auli przy Zespole Szkół Mechaniczno-Elektrycznych przy ul. Szujskiego 13, będzie miała miejsce wystawa „Błogosławiony Jerzy Popiełuszko, Kapłan i Męczennik. Patron Solidarności”. Ekspozycję odwiedzać będzie można w godzinach od 11:00 – 15:00. Więcej informacji na stronie internetowej Szkoły Technikum Mechaniczno-Elektrycznego w Tarnowie.

9. Diecezjalne Duszpasterstwo Pielgrzymkowo – Turystyczne ITER zaprasza na samolotową Pielgrzymkę z pieszym przejściem Szlakiem Św. Jakuba do Santiago de Compostela (droga francuska), w terminie: 16-26.09 br. Zapisy trwają do piątku w Biurze ITER przy ulicy Urszulańskiej 9 w Tarnowie.

Inne propozycje wyjazdów dostępne są na stronie internetowej Duszpasterstwa.

10. W minionym tygodniu, Bóg powołał do wieczności:

+ Helena Bęben

+ Anna Jagielczuk

+ Halina Smoter

+ Apolonia Boruch

 

                          Dobry Jezu a nasz Panie ….