XX Niedziela Zwykła – 14.08.2022

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

– dzisiaj – św. Maksymiliana Marię Kolbego, męcz.

– w środę – św. Jacka, prezb.

– w sobotę – św. Bernarda, opata i dok. Kośc.

2.Jutro, tj. w poniedziałek – z racji Uroczystości Wniebowzięcia NMP, Msze św. w naszym kościele zostaną odprawione o godz. 6:00; 7:30; 9:00; 10:30; 12:00 oraz o godz. 18:00. Podczas wszystkich Mszy św. będziemy poświęcać wieńce wykonane z ziół i kłosów zbóż. Przypominamy, że jest to Święto obowiązkowe.

3. Z racji Święta, jutro Kancelaria Parafialna będzie nieczynna.

4. W środę – po uroczystej Mszy św. na Placu Katedralnym o godz. 7:30, wyruszy 40 Tarnowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Pielgrzymujmy wraz z nimi duchowo, przedstawiając Jezusowi, przez wstawiennictwo Matki Częstochowskiej, ich i nasze intencje.

5. We wtorek na Mszę św. wieczorną zaprasza Rodzina Radia Maryja.

6. Serdecznie zapraszamy do naszej Parafialnej Kawiarenki „BETANIA”, gdzie w gronie rodziny i przyjaciół można w miłej atmosferze skosztować dobrą kawkę, ciasto domowego wypieku, koktajle, lody. Zapraszamy.

7. Dzięki oszczędnościom oraz Kawiarence „BETANIA”, Woluntariat „Miłosierny Samarytanin” zakupił kolejną partię sprzętu dla chorych i potrzebujących. Są to już kolejne łóżka rehabilitacyjne do naszej parafialnej wypożyczalni.

8. Dziękujemy serdecznie za dzisiejszą składkę przeznaczoną na cele parafialne. W tym tygodniu – zgodnie z zapowiedzią – pierwsza partia ławek zostanie poddana remontowi i kompleksowej renowacji. Bóg zapłać za każdy gest waszego serca!

9. W ostatnim czasie odeszli do wieczności:

+ Józef Hetman

Ryszard Imiołek

Krystyna Argasińska                                             

Dobry Jezu, a nasz Panie …