XIII Niedziela Zwykła – 26.06.2022

1. W liturgii obecnego tygodnia wspominać będziemy:

– w środę – Uroczystość św. Piotra i Pawła Ap. Msze św. sprawowane będą w tym dniu o godz. 6:00; 7:30; 9:00; 18:00

– w sobotę – Najświętszej Maryi Panny Tuchowskiej

2. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca Lipca. Z tej racji spowiadać będziemy  w  czwartek i w piątek od 17:00. W piątek nie będzie Mszy św. dla dzieci o godz. 17:00.

3. Informujemy, że w czasie wakacji tj. od jutra – w ciągu tygodnia nie ma Mszy św. o godz. 6:30. Kancelaria Parafialna w okresie  wakacyjnym otwarta jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 – 10:00 i od 17:00 – 18:00. Zaś w soboty od 9:00 – 10:00.

4. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7:30 – zmiana tajemnic Róż Różańcowych.

 5. Decyzją Księdza Biskupa Ordynariusza Andrzeja Jeża, Ks. Senior naszej Wspólnoty Kapłańskiej Ks. Paweł Pilas został zamianowany Proboszczem w parafii Jasienna k/Bobowej. Drogiemu Ks. Pawłowi gratulujemy i dziękujemy za jego piękną pracę w naszej parafii oraz zapewniamy o naszej modlitwie w realizacji nowych zadań i wyzwań. Szczęść Boże!

6. Dziękujemy za dzisiejszą składkę, która decyzją KEP jest jako Świętopietrze dla Stolicy Apostolskiej. Bóg zapłać.

7. Caritas parafialny w okresie wakacji będzie nieczynny.

8. Zbliża się Wielki Odpust Tuchowski, który potrwa od 1 do 10 Lipca br. pod hasłem: „Królowo Pokoju, módl się za nami”. Program odpustu znajduje się na  plakacie w gablocie. Kustosz sanktuarium z Tuchowa serdecznie zaprasza naszych parafian.

9. Wszystkim – dzieciom, młodzieży oraz dorosłym, którzy zaplanowali już swoje urlopy, życzymy radosnych, udanych i bezpiecznych wakacji.

10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności:

+ Mariusz Pękala,  + Zofia Fus,  + Edward Witkowski

Dobry Jezu, a nasz Panie …