XII Niedziela Zwykła – 19.06.2022

1. Dzisiaj, zgodnie z informacją podaną w zeszłą niedzielę, po wszystkich Mszach św. błogosławimy pojazdy zaparkowane na parafialnych parkingach, przed rozpoczynającymi się wyjazdami wakacyjnymi. Znakiem, że ktoś życzy sobie błogosławieństwa, będzie obecność właściciela pojazdu po Mszy św. przy samochodzie.

2. We wtorek na Mszę św. wieczorną zaprasza Rodzina Radia Maryja.

3. W czwartek przeżywać będziemy Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

4. Trwa Oktawa Bożego Ciała. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału w Mszach św. i Procesjach ku czci Najświętszego Sakramentu, codziennie o godz. 18:00. Dzisiaj Procesja będzie po Mszy św. o godz. 12:00. Jako wyraz wdzięczności za pomoc w przygotowaniu ołtarzy na Boże Ciało, pragniemy ofiarować Msze św. o godz. 18:00 za rodziny, które przyszły nam z pomocą. I tak:

– w poniedziałek – za mieszkańców, którzy pomogli przy I ołtarzu

– we wtorek – za ofiarodawców II ołtarza

– w środę – za ofiarodawców III ołtarza

– w czwartek – za ofiarodawców IV ołtarza

5. W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Na Mszę św. o godz. 18:00 połączoną z Procesją zapraszamy zwłaszcza małe dzieci, które otrzymają specjalne błogosławieństwo. Podczas tej Mszy św. nastąpi również błogosławieństwo wianków.

6. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Jezusowego. Msza św. wieczorna połączona będzie również z Procesją. Zapraszamy do licznego udziału w tym nabożeństwie. Z racji Uroczystości w najbliższy piątek post nie obowiązuje.

7. W piątek zakończenie Roku Szkolnego:

  • O godz. 8:00 – dla uczniów Szkół Średnich
  • O godz. 9:00 – dla uczniów Szkół Podstawowych

8. W najbliższą sobotę zapraszamy na ŚWIĘTOJAŃSKI KONCERT MUZYKI FILMOWEJ w wykonaniu wspaniałych Solistek, Zespołu „VITIS-17” oraz Młodzieżowej Orkiestry Kameralnej. Początek Koncertu o godz. 18:30 w kościele dolnym. Wstęp wolny. Ponadto tego dnia, od godz. 17:00 zapraszamy wszystkich mieszkańców naszej parafii na PARAFIALNEGO GRILLA.

9. Już po raz kolejny, przeżywamy dzisiaj Diecezjalne Święto Rodziny. Jak zawsze jest ono dniem wdzięczności Bogu za każde małżeństwo i rodzinę, przeżywające swoją codzienność podążając drogą świętości. Główne uroczystości odbywają się w Starym Sączu przy Ołtarzu Papieskim. Eucharystia pod przewodnictwem Ks. Biskupa Andrzeja Jeża rozpocznie się dzisiaj o godz. 11.00 i będzie transmitowana przez diecezjalne Radio RDN. W modlitwie łączmy się duchowo ze wszystkimi małżeństwami i rodzinami naszej diecezji wypraszając dla nich potrzebne łaski i błogosławieństwo.

10. W przyszłą niedzielę Odpust ku czci Niepokalanego Serca NMP w Parafii Klikowa, na który naszych parafian zaprasza Ksiądz Proboszcz Tadeusz.

11. Dziękujemy za dzisiejszą składkę.