Wniebowstąpienie Pańskie – 29.05.2022

1. Obchodzimy dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

2. W tym tygodniu, każda Msza św. o godz. 18:00 połączona będzie z Nowenną do Ducha św. przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego, którą przeżywać będziemy w przyszłą niedzielę. W przyszłą niedzielę kończy się okres wielkanocny i czas Komunii św. wielkanocnej.

3. We wtorek święto Nawiedzenia NMP i ostatnie nabożeństwo majowe. Od środy rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa..

4. W Piątek przypada I Piątek miesiąca Czerwca. Msze św. wotywne ku czci Najświętszego Serca Jezusowego o godz. 6:00, 6:30, 8:00, 17:00 /dla dzieci/ oraz o godz. 18:00. Spowiedź przed pierwszym Piątkiem miesiąca w czwartek od godz. 17:00 i w piątek od godz. 16:00.

5. W związku z I Piątkiem miesiąca Czerwca, udamy się z posługą duszpasterską do chorych:

– w czwartek – od godz. 8:30 – Ks. Paweł

– od godz. 14:00 – Ks. Kamil

– w piątek – od godz. 8:30 – Ks. Szczepan, Ks. Łukasz  i Ks. Proboszcz

– od godz. 13:00 – Ks. Tomasz

6. Przypominamy, że w dniach 07 – 09 Czerwca br. o godz. 18:00 w kościele dolnym organizujemy Kurs Przedmałżeński. Zapisy na I spotkaniu. Zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

7. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała, która w tym roku obchodzona będzie w dniu 16 Czerwca. Wracany do tradycyjnej Procesji ulicami naszej Parafii. W związku z tym religijnym wydarzeniem prosimy o pomoc w przygotowaniu tej uroczystości. Prosimy więc by z każdego wyznaczonego bloku czy ulicy, zebrać dobrowolne ofiary na przygotowanie pięknych, będących wyrazem naszej wiary ołtarzy  oraz pomóc  kapłanom w ich budowie. Ofiary te prosimy składać do Kancelarii.

  • I Ołtarz – mieszkańcy bloków i domów przy ul. Romanowicza i Boya Żeleńskiego. Odpowiedzialny Ks. Szczepan
  • II Ołtarz – mieszkańcy bloków i domów przy ul. Wieniawskiego i Brandstaettera. Odpowiedzialny Ks. Paweł
  • III Ołtarz – mieszkańcy bloków i domów przy ul. Parkowej i Chrząszcza. Odpowiedzialny Ks. Kamil
  • IV Ołtarz – mieszkańcy bloków i domów przy ul. PCK, Szujskiego, Szczepanika i Klikowskiej. Odpowiedzialny Ks. Łukasz

8. Zapraszamy do naszej Parafialnej Kawiarenki „BETANIA”

9. Tarnowska KANA zaprasza i informuje, że rozpoczęła się rekrutacja na zajęcia w roku szkolnym 2022/2023. Kursy językowe, przedmiotowe, specjalistyczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych, przygotowanie do egzaminów i matury. Szczegóły na plakatach i stronie www.kana.pl

10. Dziękujemy za dzisiejszą składkę .

11. W minionym tygodniu odeszła do wieczności:

+ Barbara Ziemirska

     Dobry Jezu, a nasz Panie …