IV Niedziela Wielkiego Postu – 27.03.2022

 1. Dzisiaj o godz. 17:00 zapraszamy na kolejne Nabożeństwo Gorzkich Żali z Kazaniem Pasyjnym.
 2. Jutro o godz. 9:00 rozpoczynają się Rekolekcje Wielkopostne dla młodzieży z Liceum Sportowego i Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Tarnowie. Trwać one będą do najbliższej Środy.
 3. We wtorek na Mszę św. wieczorną zapraszamy Rycerzy Kolumba. Po jej zakończeniu – spotkanie w Domu Parafialnym.
 4. W czwartek na Mszę św. wieczorną zapraszamy młodzież klas VIII ze Szkoły Podstawowej nr 18, 24 i innych Szkół, która 8 Kwietnia w naszej parafii przyjmie Sakrament Bierzmowania. Po Mszy św. pierwsza z dwóch prób przed Uroczystością.
 5. W związku z przypadającym w tym tygodniu I Piątkiem miesiąca Kwietnia, Spowiedź św. będzie w czwartek od godz. 17:00 oraz w piątek od godz.16:00. Również w tym dniu odwiedzimy chorych z posługą duszpasterską. Będzie to dla nich Spowiedź przed Świętami Wielkanocnymi:

– w czwartek od godz. 14:00 – Ks. Kamil i Ks. Paweł

– w piątek od godz. 8:30 – Ks. Łukasz, Ks. Szczepan i Ks. Proboszcz

– w piątek od godz. 13:00 – Ks. Tomasz

 1. W piątek Droga Krzyżowa – o godz. 16:30 dla dzieci; o godz. 17:30 i 19:30 dla wszystkich.
 2. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Rekolekcje Parafialne. Rekolekcje poprowadzi O. Józef Wnęk ze Zgromadzenia Ojców Redemptorystów. Już dzisiaj módlmy się o potrzebne łaski dla Ojca Rekolekcjonisty oraz dla nas, którzy uczestniczyć będziemy w tych ćwiczeniach duchowych. Program Rekolekcji znajduje się na stronie internetowej naszej parafii oraz na banerze przy wejściu do kościoła. Zachęcamy do licznego uczestnictwa i głębokiego przeżycia tych Świętych dni.
 3. Również w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7:30 zmiana tajemnic Róż Żywego Różańca.
 4. W najbliższą sobotę (2.IV) Parafialny Oddział Caritas wraz z Wolontariatem “Miłosierny Samarytanin” będzie prowadził – w sklepie  INTERMARCHE przy ul. Romanowicza – zbiórkę  artykułów spożywczych z długim terminem przydatności. Ponadto, w czasie Wielkiego Postu, w sklepach na terenie naszej parafii wystawione są też kosze na takie produkty. Z zebranych  darów zostaną przygotowane paczki świąteczne dla najuboższych osób i rodzin naszej parafii. Prosimy o wsparcie tej szlachetnej inicjatywy i z góry składamy serdeczne Bóg zapłać za każdy gest życzliwości i otwartego serca gotowego dzielić się z ludźmi potrzebującymi pomocy.
 5. W przyszłą niedzielę dziewczynki z DSM-u będą rozprowadzać własnoręcznie wykonane przez nie palmy na Niedzielę Palmową. Nabywając je doceńmy ich zaangażowanie, poświęcony czas oraz włożone serca.
 6. Przypominamy wszystkim goszczącym w swoich domach przybyszów z Ukrainy, że nasz Parafialny Oddział Caritas służy pomocą w postaci darów, które dostarczyli nasi parafianie. Można zaopatrzyć się w żywność, środki czystości, środki higieniczne, ubrania, koce, pościele i inne – w następujących dniach:

– poniedziałek, środa, piątek – w godzinach od 9:00 – 12:00

– we wtorki i czwartki – w godzinach od 16:00 – 18:00

 1. Dziękujemy za dzisiejszą składkę.
 2. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Ignacy Wrona

+ Edmund Misiora

+ Adam Niedojadło

+ Stanisław Podsiadły

+ Stanisław Drewko

+ Piotr Karpiel

Dobry Jezu, a nasz Panie …