III Niedziela Wielkiego Postu – 20.03.2022

1. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych – w Drodze Krzyżowej w Piątki o godz. 16:30 dla dzieci; o 17:30 i 19:30 dla wszystkich oraz Gorzkich Żali z Kazaniem Pasyjnym w Niedzielę o godz. 17:00.

2. Od najbliższego Poniedziałku do Środy włącznie Rekolekcje Wielkopostne przeżywać będą Uczniowie oraz Grono Pedagogiczne

– Klasy od V do VIII – godzina 9:00

– Klasy od I do IV – godzina 10:30

3. W czwartek na Mszę św. wieczorną zapraszamy Gwardię Najświętszego Sakramentu. Po Mszy św. spotkanie formacyjne.

4. W piątek Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Zapraszamy na Msze św. wg porządku zwyczajnego. To również Dzień Świętości Życia – Duchowej Adopcji Dzieci Poczętych. W tym dniu z racji Uroczystości nie obowiązuje post.

5. Zgodnie z prośbą Konferencji Episkopatu Polski, w piątek zapraszamy na Mszę św. o godz. 17:00 tj. w godzinie kiedy Ojciec św. Franciszek dokona Aktu Poświecenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. Zapraszamy do licznego udziału w tej Eucharystii.

6. Przypominamy, że Rekolekcje Parafialne odbędą w dniach od 3 – 6 Kwietnia br. i poprowadzi je – O. Józef Wnęk ze Zgromadzenia Ojców Redemptorystów.

7. Wszystkich członków Róż Żywego Różańca informujemy, że zmiana tajemnic będzie zawsze w ciągu roku w I Niedziele każdego miesiąca, po Mszy św. o godz. 7:30

8. Sakramenty św. dzieciom i młodzieży z naszej parafii udzielane będą w tym roku:

* Sakrament Bierzmowania – 8 Kwietnia br. o godz. 18:00

* I Komunia św. – 1 Maja br. o godz. 12:00 i 13:30

* Rocznica I Komunii św. – 8 Maja br. o godz. 12:00

9. Przed kościołem członkinie Parafialnego Oddziału Caritas rozprowadzają paschaliki oraz baranki wielkanocne. Ofiara w wysokości 7  złotych przeznaczona jest  na cele charytatywne. Również w sklepach Delikatesy Parkowa, Delikatesy Centrum przy ul. Paderewskiego, Julia, Spar, w Ogródku oraz Magda wystawione są kosze na „Jałmużnę wielkopostną”. Już dziś dziękujemy Wam za każdy szlachetny  gest waszego serca.

10. Przypominamy i jednocześnie zachęcamy, aby rodziny, które goszczą w swoich domach uchodźców z Ukrainy korzystały z pomocy w naszym Parafialnym Caritas w postaci darów, które dostarczyli nasi parafianie. Można zaopatrzyć się w żywność, środki czystości, środki higieniczne, ubrania, koce, pościele i inne. Prosimy, aby zawsze przy odbiorze był przedstawiciel uchodźców. Służymy pomocą w dniach:

– poniedziałek, środa, piątek – w godzinach od 9:00 – 12:00

– we wtorki i czwartki – w godzinach od 16:00 – 18:00

11. Serdecznie dziękujemy za dzisiejszą składkę.

12. W minionym tygodniu Bóg powołał do wieczności:

     + Zofię Kuczara

+ Alicję Nowakowską

Dobry Jezu a nasz Panie …