VIII Niedziela Zwykła – 27.02.2022

1. Mając na uwadze tragiczną sytuację na Ukrainie, nie ustawajmy w modlitwie o pokój w tej części Europy. Prośmy Boga, aby przezwyciężył złość i nienawiść, by człowiek widział w drugim człowieka, a nie wroga.

2. W dniu dzisiejszym uczestniczyć będziemy w Nabożeństwie Czterdziestogodzinnym, przygotowującym nas do właściwego przeżycia Wielkiego Postu. Będzie możliwość Adoracji prywatnej oraz prowadzonej przez Grupy Parafialne. Program Adoracji jest następujący:

             12:00 – Msza św. i Adoracja dla dzieci

            13:00 – 13:30 – Adoracja prywatna

            13:30 – 14:30 – Adoracja dla wszystkich. Przewodniczy Gwardia Najświętszego Sakramentu

            14:30 – 15:00 – Adoracja prywatna

            15:00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego i Msza św.

            16:00 – 17:00 – Adoracja dla rodzin. Przewodniczy Grupa modlitewna ADPC

            17:00 – 18:00 – Adoracja  dla wszystkich, a zwłaszcza dla młodzieży klas VII Szkoły Podstawowej przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Adorację poprowadzi młodzież z naszej parafii.

 3. W Środę, zwaną Środą Popielcową rozpoczynamy kolejny w naszym życiu WIELKI POST. W tym dniu Msze św. wraz z posypaniem głów popiołem sprawowane będą o godz. 6:00; 7:30; 9:00; 10:30; 16:30 i 18:00. Przypominamy wszystkim, że w Środę Popielcową obowiązuje nas post ścisły i abstynencja. Składka z tego dnia przeznaczona jest na cele charytatywne, zaś ofiary do puszek na pomoc dla uchodźców wojennych z Ukrainy.

4. W okresie Wielkiego Postu serdecznie zapraszamy na Nabożeństwa wielkopostne:

 – Drogę Krzyżową, która sprawowana będzie w Piątki o godz. 16:30 dla dzieci;

  17:30  dla wszystkich oraz o godz. 19:30 dla wszystkich – prowadzona przez młodzież

– Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym – w niedziele o godz. 17:00. Składka zbierana podczas  Gorzkich Żali, tradycyjne przeznaczona będzie na dekorację Grobu  Pańskiego.

5. Wraz z rozpoczęciem Wielkiego Postu, rozpoczyna się Okres Spowiedzi i Komunii św.

 6. W tym tygodniu przypada I Piątek miesiąca Marca. Msze św. wotywne ku czci Najświętszego Serca pana Jezusa o godz. 6:00; 6:30; 8:00 oraz o godz. 17:00 dla dzieci i o godz. 18:00.

7. Spowiedź przed I Piątkiem miesiąca – w czwartek od godz. 17:00 i w piątek od godz. 16:00

8. Z racji I Piątku miesiąca Marca odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną:

– w czwartek – od godz. 14:00 – Ks. Kamil i Ks. Paweł

– w piątek – od godz. 8:30 – Ks. Szczepan, Ks. Łukasz i Ks. Proboszcz

– od godz. 13:00 – Ks. Tomasz

9. Spotkania Parafialnego Klubu Seniora czasowo zostają zawieszone. Serdecznie zapraszamy członków naszego Klubu na wspólną modlitwę oraz Nabożeństwa Wielkopostne, wypraszając w ten sposób tak potrzebny pokój dla dzisiejszego świata.

10. Dziękujemy za dzisiejszą składkę, jak również za ofiary składane do puszek jako pomoc dla uchodźców wojennych z Ukrainy przybywających do naszego kraju. Bóg zapłać!

11. W minionym tygodniu Bóg odwołał do wieczności:

+ Bogdana Kałucki

+ Krzysztofa Olszówka

+ Janinę Misiora

 

                Dobry Jezu, a nasz Panie …