IV Niedziela Zwykła – 30.01.2022

1. W liturgii nowego tygodnia wspominać będziemy:

– w poniedziałek – św. Jana Bosko, prezb.

– w czwartek – św. Błażeja, bpa i. męcz.

– w sobotę – św. Agaty dziew. i męcz.

2. W środę przypada liturgiczne święto Ofiarowania Pańskiego, zwane też Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Po raz kolejny przeżywać będziemy Dzień Życia Konsekrowanego. Jest to dobra okazja do wyrażenia wdzięczności za dar powołań, którymi Pan Bóg ożywia swój Kościół, obdarzając go wciąż nowymi osobami podążającymi z zapałem i gorliwością drogą rad ewangelicznych. Msze św. w Święto Matki Bożej Gromnicznej sprawowane o godz. 6:00; 7:30; 9:00; 16:30 i 18:00. Na wszystkich Mszach św. będzie też poświęcenie gromnic. Kancelaria parafialna w środę z racji Święta – nieczynna.

3. Także w środę, przypada 47 rocznica święceń biskupich Ks. Biskupa Seniora Władysława Bobowskiego. Polecajmy w modlitwie Jezusowi Chrystusowi osobę Biskupa Władysława.

4. W tym tygodniu przypada I Piątek miesiąca Lutego. Msze św. ku czci Najświętszego Serca Jezusowego sprawowane będą w piątek o godz. 6:00; 6:30; 8:00 oraz o godz. 17:00 i 18:00. Z racji I Piątku miesiąca Lutego spowiedź św. będzie w czwartek od godz. 17:00 i w piątek od godz. 16:00. Młodzieży z kl. VII Szkoły Podstawowej przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania przypominamy o przystąpieniu do Sakramentu Pokuty.

5. Również kapłani udadzą się do chorych z posługą sakramentalną:

– w czwartek od godz. 14:00 – Ks. Paweł i  Ks. Kamil

– w piątek od godz. 8:30 – Ks. Szczepan, Ks. Łukasz i Ks. Proboszcz  od godz.  13:00 – Ks. Tomasz.

Osoby chore pragnące przyjąć kapłana z posługą sakramentalną, proszone są o kontakt telefoniczny z kancelarią parafialną do wtorku włącznie. Wszystko to czynimy w związku z trwającą pandemią  i ze względu na bezpieczeństwo chorych.

6. W tym tygodniu przypada I Sobota miesiąca Lutego. Msza św. wotywna ku czci Niepokalanego Serca Maryi o godz. 8:00

7. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7:30 zmiana tajemnic Róż Żywego Różańca.

8. Sakrament Bierzmowania młodzież z klas VIII Szkoły Podstawowej, otrzyma w dniu 6 Kwietnia br. z rąk ks. Biskupa Stanisława Salaterskiego.

9. We wtorek kolejne swoje spotkanie Klubu Seniora działającego przy naszej parafii. O godz. 15:00 spotkanie z instruktorem tańca, a o godz. 16:00 – „Jak nie dać się oszukać”. Tematem spotkania z Policją będą cyberoszustwa, oszustwa bankowe, internetowe i inne. Zapraszamy.

10. Dziękujemy za dzisiejszą składkę. Bóg zapłać!

11. W przyszłą niedzielę będzie można złożyć do puszek dowolną ofiarę na leczenie Patrycji Ryba chorującej na chłoniak nieziarniczy rozlany. Za każdy dar serca, już dzisiaj dziękujemy.

12. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności:

+Wójtowicz Michał

+Januś Zofia

+Szczerba Jan

Dobry  Jezu , a nasz Panie …