XXV Niedziela Zwykła – 19.09.2021

1. Dzisiaj Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu.

2. W liturgii kościoła w tym tygodniu wspominamy:
– we wtorek – św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty
– w czwartek – św. Ojca Pio, prez.

3. We wtorek na Mszę św. wieczorną zaprasza Rodzina Radia Maryja. Po Mszy św. spotkanie na plebani.

4. Również we wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie formacyjne Stowarzyszenia Apostołów Bożego Miłosierdzia „FAUSTINUM”. Zapraszamy wszystkich chętnych do pogłębienia swojej wiary.

5. W środę po Mszy św. wieczornej zapraszamy na spotkanie informacyjne członków Wolontariatu „Miłosierny Samarytanin”. Mile widziane są również nowe osoby pragnące służyć swoim czasem i posługą potrzebującym.

6. W czwartek o godz. 16:00 – spotkanie Grupy Misyjnej. Zaś na Mszę św. wieczorną zapraszamy w sposób szczególny członków Gwardii Najświętszego Sakramentu. Po Mszy św., nabożeństwo okolicznościowe dla tej Grupy.

7. W piątek spotkania: Lektorów i ministrantów – po mszy św. wieczornej; Grupy Młodzieżowej – o godz. 19:00.

8. W sobotę o godz. 9:00 spotkają się dzieci ze Scholki Parafialnej. Zwracamy się z uprzejmą prośbą do osób grających na gitarze lub innych instrumentach, a mogących poświecić swój czas dla dzieci ze naszej Scholki Parafialnej. Prosimy o kontakt z Ks. Łukaszem.

9. Również w sobotę zapraszamy – DSM – o godz. 10:15

10. Młodzież przygotowująca się w tym roku katechetycznym do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania będzie miała swoje spotkania:
– Klasy VII – w I Piątki miesiąca – godz. 18:00
– Klasy VIII – III Czwartki każdego miesiąca – począwszy od miesiąca października – o godz. 17:00 – młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 24, a po Mszy św. młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 18. Obie grupy uczestniczą we Mszy św. o godz. 18:00.

11. W sobotę 25 Września w Zabawie będzie miało miejsce diecezjalne spotkanie członków ADPC. Wszystkich zrzeszonych w naszym parafialnym ADPC zachęcamy do udziału w tej pielgrzymce. Prosimy zgłaszać się do p. Zbigniewa Ciasto do czwartku w celu zorganizowania transportu.

12. W przyszłą niedzielę 26 Września na Jasnej Górze odbędzie się XXXVII Ogólnopolska Pielgrzyma Rodzin i Małżeństw. Z tej okazji organizujemy wyjazd autokarowy dla chętnych do Częstochowy. Koszt 50 zł od osoby. Zapisy i więcej informacji w kancelarii parafialnej do czwartku włącznie.

13. W przyszły poniedziałek 27 Września, na Mszę św. wieczorną zapraszamy wszystkie dzieci z Klas III ze Szkoły Podstawowej nr 18 i 24 przygotowujące się do przyjęcia w tym roku szkolnym i katechetycznym I Komunii św. Zapraszamy również ich rodziców.

14. 16 Października br. nasza parafia organizuje IX Ogólnopolski Festiwal Piosenki i Pieśni „Miłosierdzie Boże wyśpiewać chcę” – Tarnów 2021. Szczegóły w Regulaminie Festiwalu na stronie parafii i Festiwalu. Zainteresowanych do wzięcia w nim udziału serdecznie zapraszamy.

15. Dziękujemy za dzisiejszą składkę. Dziękujemy również za ofiary składane do puszek na rzecz Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

16. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności:
+ Paulina Zydroń
+ Kazimierz Kieroński
Dobry Jezu, a nasz Panie …