XXIV Niedziela Zwykła – 12.09.2021

1. Dzisiaj Kościół w Polsce przeżywa radosną uroczystość beatyfikacji Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia oraz Matki Elżbiety Czackiej, niewidomej założycielki Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Służebnic Krzyża i Towarzystwa Opieki nad Ociemniałymi w Laskach. Beatyfikacja będzie miała miejsce w Warszawie w świątyni Opatrzności Bożej o godz. 12:00. Dziękujmy Bogu za dar nowych błogosławionych.

2. Również dzisiaj w Kościele rozpoczyna się Tydzień Wychowania w Polsce. Polecajmy w tym czasie dzieci, młodzież i wychowawców w naszych modlitwach Boskiemu Nauczycielowi i Wychowawcy – Jezusowi Chrystusowi.

3. W liturgii kościoła w tym tygodniu wspominamy:
– we wtorek – święto Podwyższenia Krzyża św. – odpust u Księży Filipinów
– w środę – Matki Bożej Bolesnej
– w czwartek – św. Korneliusza, pap. i Cypriana, bpa i męcz.
– w sobotę – św. Stanisława Kostki – Patrona Polski oraz patrona Ks. Bpa Stanisława Salaterskiego

4. W poniedziałek serdecznie zapraszamy na kolejne Nabożeństwo Fatimskie. O godz. 18:00 Msza św. z okolicznościowym kazaniem. Po Mszy św. Procesja Światła i Różaniec Fatimski.

5. W czwartek o godz. 16:00 – spotkanie Grupy Misyjnej; o godz. 16:30 – Parafialny Oddział CARITAS, zaś o godz. 18:30 swoje spotkania mieć będzie – Akcja Katolicka.

6. Raz jeszcze zapraszamy serdecznie wszystkich chętnych: dzieci, młodzież i dorosłych do aktywnego udziału w pracach Grup i Stowarzyszeń działających przy naszej parafii. Prosimy o zapoznanie się z tymi Grupami. Wykaz tych Grup oraz dni i godziny spotkań można znaleźć na stronie internetowej parafii oraz w gablotach parafialnych.

7. W niedzielę 26 Września na Jasnej Górze odbędzie się XXXVII Ogólnopolska Pielgrzyma Rodzin i Małżeństw. O ile nie będzie przeszkód związanych z pandemią, zorganizujemy wyjazd autokarowy dla chętnych do Częstochowy. Koszt 50 zł od osoby. Zapisy i więcej informacji w kancelarii parafialnej.

8. 16 Października br. nasza parafia organizuje IX Ogólnopolski Festiwal Piosenki i Pieśni „Miłosierdzie Boże wyśpiewać chcę” – Tarnów 2021. W tym roku Konkurs ten będzie trwał tylko 1 dzień i będzie miał nieco inną formę. Szczegóły w Regulaminie Festiwalu na stronie parafii i Festiwalu. Zainteresowanych do wzięcia w nim udziału serdecznie zapraszamy.

9. Dziękujemy za modlitwę, za ofiary indywidualne składane na konto parafialne oraz dzisiaj na cele realizowane przez naszą parafię. Bóg zapłać. W przyszłą niedzielę dobrowolna składka do puszek na Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Dziękujemy.

10. Dobiegły szczęśliwie prace przy malowaniu naszej świątyni. Ubogacono także oświetlenie kościoła. Wszystkim, którzy nas wspierali na różne sposoby, a zwłaszcza wykonawcom tychże jakże trudnych prac serdecznie dziękujemy. Nasze podziękowanie składamy na ręce panów Piotra i Bartosza Plewów – właścicieli Firmy budowlano-remontowej. Serdeczne Bóg zapłać!

11. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej – Gościa Niedzielnego oraz Niedzieli. Dzisiaj również można nabyć numer extra Gościa Niedzielnego przybliżający nam postacie nowych błogosławionych Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz Matki Elżbiety Czackiej.

12. Inne ogłoszenia – w gablocie parafialnej.