XXI Niedziela Zwykła – 22.08.2021

  1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominać będziemy:

– we wtorek – św. Bartłomieja, apostoła

– w czwartek – Uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej

– w piątek – św. Moniki

– w sobotę – św. Augustyna

  1. Duchowo łączymy się z pielgrzymami Tarnowskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę, którzy „sztafetowo” zmierzają do tronu Pani Jasnogórskiej. W środę wszystkie Grupy Pielgrzymkowe spotkają się w Częstochowie, dziękując za tegoroczną wyjątkową Pielgrzymkę.
  2. Jak już informowaliśmy, jutro rozpoczynamy prace przy malowaniu wnętrza kościoła. Od jutra Msze św., spowiedź św., nabożeństwa sprawowane będą w kościele dolnym. W ciągu tygodnia pragnący nawiedzić Najświętszy Sakrament, mogą to uczynić adorując Chrystusa w tabernakulum w dolnym kościele. Prosimy o wyrozumiałość z powodu pewnych niedogodności związanych z pracami malarskimi. Wszystko to jednak czynimy na jeszcze większą chwałę Boga. Część parkingu parafialnego, na czas prac w świątyni – w ciągu tygodnia –  będzie wyłączona z użytku.
  3. Rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego będzie miało miejsce w przyszłą środę – 1 Września. O godz. 8:00 Księża Katecheci pracujący w poszczególnych Szkołach na terenie parafii , odprawią Mszę św. ofiarując ją za dzieci, młodzież oraz za nauczycieli i wychowawców, prosząc o potrzebne łaski i zdrowie w tym ciągle panującym czasie pandemicznym. W związku z pracami w kościele górnym, tym razem nie zapraszamy dzieci i młodzież do kościoła, ale bardzo prosimy o łączność duchową w godzinie Mszy św. którą sprawować będziemy w ich intencji.
  4. Spowiedź przed rozpoczęciem roku szkolnego i katechetycznego – w przyszły poniedziałek i wtorek – 30 i 31 Sierpnia – od godz. 17:00
  5. Serdecznie dziękujemy za dzisiejszą składkę. Bóg zapłać!
  6. Kawiarenka Parafialna „BERTANIA” – wejście od ul. Klikowskiej – serdecznie zaprasza na kawkę, ciastko wszystkich pragnących zatrzymać się w codziennej gonitwie. Kawiarenka funkcjonuje w niedziele od 8:00 – 14:00.
  7. Centrum Sztuki Mościce zaprasza w dniach 3-5 września 2021 na Festiwal „Tarnowianie”. To cykl wydarzeń dedykowanych mieszkańcom Tarnowa i regionu. Gośćmi Festiwalu będą m.in. Ks. Prof. Michał Heller i wybitny reżyser Krzysztof Zanussi. Szczegółowy program znajduje się na plakatach w gablocie oraz na stronie www.csm.tarnow.pl
  8. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:

Bożena Woźniak

+ Józef Ambroży

Dobry Jezu, a nasz Panie …