XIX Niedziela Zwykła – 08.08.2021

  1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominać będziemy:

– w poniedziałek – św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziew. i męcz., patronki Europy

–  we wtorek – św. Wawrzyńca, diakona i męcz.

– w środę – św. Klary, dziewicy

– w sobotę – św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezb. i męcz.

  1. W piątek – 13 Sierpnia serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnym Nabożeństwie Fatimskim. Msza św. z kazaniem okolicznościowym o godz. 18:00, a po niej Procesja Światła i Różaniec Fatimski. Składka przeznaczona będzie dla misjonarzy tarnowskich.
  2. W przyszłą niedzielę – z racji Uroczystości Wniebowzięcia NMP, podczas wszystkich Mszy św. będziemy poświęcać wieńce wykonane z ziół i kłosów zbóż. Podtrzymujmy w pamięci i praktyce tę piękną polską tradycję.
  3. W tym tygodniu w naszej świątyni przebywają relikwie bł. Michaela Mc Givneya, założyciela Rycerzy Kolumba. Warto zapoznać się z tą piękną postacią amerykańskiego kapłana, który swoje życie poświęcił biednym robotnikom oraz ich rodzinom. Pod koniec tygodnia relikwie te przejmie Parafia Katedralna w Tarnowie.
  4. Już tylko dwa tygodnie dzielą nas od rozpoczęcia prac przy malowaniu kościoła wewnątrz. Tym bardziej serdecznie dziękujemy za Wasze zrozumienie, pomoc oraz dzisiejszą składkę na inwestycje parafialne. Bóg zapłać!.
  5. Serdecznie zapraszamy do naszej Parafialnej Kawiarenki „BETANIA”, gdzie w gronie rodziny i przyjaciół można w miłej atmosferze skosztować dobrą kawkę, ciasteczko, koktajle.
  6. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej –„ Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.
  7. W minionym tygodniu Bóg powołał do wieczności:

+ Mieczysławę Nalepa

+ Stefana Opryska

Dobry Jezu, a nasz Panie …