XV Niedziela Zwykła – 11.07.2021

  1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominać będziemy:
  • W poniedziałek – Św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, bpa i męcz.
  • We wtorek – św. Andrzeja Świerada i Benedykta – pustelników i patronów diecezji tarnowskiej
  • W czwartek – św. Bonawentury, bpa i dok. Kościoła
  • W sobotę – NMP z Góry Karmel
  1. Dzisiaj rozpoczyna się tygodniowy Odpust na Burku ku czci Matki Bożej Szkaplerznej. Główne uroczystości w piątek o godz. 18:00. Uroczystej Mszy św. przewodniczyć będzie Ks. Bp Andrzej Jeż. Kustosz Sanktuarium na Burku serdecznie zaprasza. Szczegółowy program Odpustu znajduje się na plakacie w gablocie parafialnej.
  2. W wtorek kolejne Nabożeństwo Fatimskie. Czcicieli Matki Bożej Fatimskiej zapraszamy na Mszę św. o godz. 18:00 oraz na Procesję Światła.
  3. Dziękujemy z całego serca za dzisiejsze ofiary składane na potrzeby parafii, a konkretnie na malowanie całego kościoła. Od 23 Sierpnia będą pracowały dwie Firmy Specjalistyczne. Na czas prac Msze św. sprawowane będą w dolnym kościele. Dzięki Waszej ofiarności, naszym oszczędnościom – chociaż jeszcze w pełni nie mamy potrzebnej kwoty – to jednak jesteśmy spokojni i pełni nadziei, że prace te zostaną wykonane, a koszta w pełni pokryte. Jeszcze raz, wszystkim parafianom i ludziom dobrej woli za każdy gest Waszego serca – mówimy BÓG ZAPŁAĆ!
  4. W zeszłą niedzielę, kolejny raz okazaliście piękny gest solidarności, tym razem z poszkodowanymi mieszkańcami Sądecczyzny, którzy ucierpieli z powodu burz, gradu i zniszczeń. Złożyliście do puszek – 13, 334 zł. Ofiara ta została natychmiast przekazana do Caritasu Diecezji Tarnowskiej, a stamtąd do oczekujących pomocy. Bóg zapłać!
  5. Wszystkim wypoczywającym na wakacjach życzymy, udanych i bezpiecznych dni wśród najbliższych i przyjaciół. Nie zapominajmy również o obowiązku chrześcijańskim – uczestnictwa we Mszy św. niedzielnej – gdziekolwiek jesteśmy.