IV Niedziela Wielkiego Postu – 22.03.2020

 1. Mając na uwadze własne zdrowie i bezpieczeństwo oraz zdrowie innych apelujmy o poważne traktowanie poleceń służb sanitarnych i stosowanie się do nich. Bardzo prosimy by dostosować się do wskazania biskupa, który ograniczył uczestnictwo we Mszy św. do osób, które zamówiły daną intencję mszalną. Korzystając z dyspensy zachęcamy do modlitwy i uczestnictwa we Mszy św. niedzielnej przez transmisje telewizyjne, radiowe czy internetowe – w tym także z naszego kościoła.
 2. Wszystkie intencje mszalne zamówione odprawiamy zgodnie z tym jak zostały przyjęte.
 3. Codziennie o godz. 20.30 odmawiamy Różaniec o ustanie epidemii, w intencji osób chorych oraz tych, którzy się nimi opiekują, jak również służb medycznych i sanitarnych, a także o pokój serc i łaskę nawrócenia. Zachęcamy wszystkich do duchowej łączności i modlitwy z nami w swoich domach i rodzinach.
 4. Zachęcamy do korzystania z sakramentu pokuty. Spowiadamy codziennie podczas Mszy św. Dodatkowo w tygodniu od godz. 15.00 do 17.00. Wtedy też udzielana jest Komunia św. Nie odkładajmy spowiedzi na później, gdyż z powodu obecnej sytuacji może to nie być możliwe.
 5. W środę Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. To również Dzień Świętości Życia – Duchowej Adopcji Dzieci Poczętych. Zachęcamy, aby w tym dniu podjąć duchową adopcję dziecka poczętego. Polega ona na otoczeniu modlitewną opieką życia ludzkiego, które w łonie matki rozpoczęło swą ziemską historię. Niejednokrotnie dalszy jego rozwój jest zagrożony, poprzez decyzję człowieka. Modlitwa trwająca 9 miesięcy (codziennie jedna tajemnica różańcowa oraz specjalna modlitwa w intencji dziecka), jest prośbą skierowaną do Boga, o uratowanie życia poczętego dziecka. Szczegółowe informacje o Duchowej Adopcji Życia Poczętego można znaleźć na stronie www.adoptujzycie.pl.
  O godz. 17.00 radio RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz będzie transmitować Msze św. z Sanktuarium Matki Bożej Tylickiej, Opiekunki Rodzin i Uzdrowienia Chorych. Eucharystii będzie przewodniczył Biskup Stanisław Salaterski.
  Modlitwa codzienna osoby, która złożyła przyrzeczenie duchowej adopcji:
  „Panie Jezu, za wstawiennictwem Twojej Matki, Maryi, która urodziła Cię z miłością, oraz za wstawiennictwem św. Józefa, człowieka zawierzenia, który opiekował się Tobą po narodzeniu, proszę Cię w intencji tego nie narodzonego dziecka, które duchowo adoptowałem, a które znajduje się w niebezpieczeństwie zagłady. Proszę, daj rodzicom miłość i odwagę, aby swoje dziecko pozostawili przy życiu, które Ty sam mu przeznaczyłeś. Amen”.
 6. Składamy serdeczne Bóg zapłać – za produkty żywnościowe, które składacie jako waszą „Jałmużnę wielkopostną” do koszy wystawionych w sklepach: Delikatesy Parkowa, Delikatesy Centrum przy ul. Paderewskiego, Julia, Spar, w Ogródku, Magda.
 7. Prosimy parafian, krewnych, sąsiadów o zwrócenie uwagi na osoby starsze, które nie mają możliwości zrobienia zakupów czy wyjścia z domu, by zaoferować im pomoc. Jest również prowadzona akcja Pomoc dla Seniorów, w ramach której wolontariusze mogą zrobić niezbędne zakupy oraz dostarczyć ciepły posiłek do domu. Zgłoszeń osób potrzebujących takiej formy wsparcia można dokonać telefonicznie dzwoniąc na numer: 14-650-50-60 lub pocztą elektroniczną na adres biuro@emesipartnerzy.pl podając imię i nazwisko, adres i numer telefonu. Szczegóły na stronie internetowej.
 8. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby Kościoła.
 9. W minionym tygodniu Bóg odwołał do wieczności:
        +  Matylda Michoń
        +  Janina Kurnik
        +  Joanna Falkiewicz

                     Dobry Jezu, a nasz Panie …