II Niedziela Wielkiego Postu – 8.03.2020

 1. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału:
  – w nabożeństwie Drogi Krzyżowej – w piątki: 16:30 – dla dzieci; 17:30 I 19:30 – dla  dorosłych
  – w nabożeństwie Gorzkich Żali  – w każdą niedzielę o godz. 17:00.
 2. Tegoroczne Parafialne Rekolekcje Wielkopostne rozpoczną się w V Niedzielę Wielkiego Postu tj. 29 Marca br., a poprowadzi je O. Józef Wnęk – redemptorysta z Krakowa.
 3. Rekolekcje wielkopostne dla młodzieży z Liceum Sportowego oraz Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych oraz dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 18 i Szkoły Podstawowej nr 24 odbędą w dniach od 23 – 25 Marca br.
 4. Od tygodnia wystawione są już kosze na tzw. „Jałmużnę Wielkopostną” w sklepach: Delikatesy Parkowa, Delikatesy Centrum przy ul. Paderewskiego, Julia, Spar, „W Ogródku”, Magda. Zaś od dzisiaj Caritas rozprowadza także – jak co roku – baranki wielkanocne i paschaliki. Osoby indywidualne mające życzenie, aby wesprzeć w ciągu tegorocznego Wielkiego Postu dzieła charytatywne realizowane przez nasz Parafialny Oddział Caritasu w postaci odzieży, żywności, czy w innej formie, proszone są o dokonywanie tego bezpośrednio w pomieszczeniach Caritasu. Działa on w poniedziałki, środy i piątki w godz. od 9:00 – 11:00. Bardzo prosimy o włączenie się w charytatywne dzieło Caritas, a za wszelki przejaw miłosierdzia i dobroci składamy serdeczne  – Bóg zapłać!
 5. We wtorek rozpoczyna się Nowenna przed Uroczystością św. Józefa Oblubieńca NMP.
 6. Również we wtorek po Mszy św. wieczornej – spotkanie członków Stowarzyszenia Apostołów Bożego Miłosierdzia „FAUSTINUM”.
 7. W środę po Mszy św. wieczornej próba Chóru parafialnego. Ciągle zachęcamy nowe osoby do wstąpienia w szeregi tej Grupy parafialnej.
 8. Również we środę po Mszy św. wieczornej zmiana tajemnic Róż Misyjnych.
 9. Dziękujemy za dzisiejszą składkę przeznaczoną na cele parafialne oraz za ofiary składane do puszek na Ogólnopolski Fundusz Dzieła Pomocy Misjom Ad Gentes. Bóg zapłać.
 10. W przyszłą niedzielę będą zbierane dobrowolne ofiary do puszek na rzecz 34- letniego Daniela z Pleśnej, który w wypadku stracił nogę, co utrudnia mu normalne funkcjonowanie i samodzielność. Jest jednak nadzieja na powrót do normalnego życia. Australijski specjalista może przeprowadzić operację wszczepienia implantu nogi. Koszt takiej operacji jest bardzo duży. Stąd prośba do wszystkich ludzi dobrego serca o pomoc dla Daniela.
 11. Katolicka Szkoła Podstawowa w Tarnowie prowadzi zapisy na rok szkolny 2020/2021. Więcej informacji w Gablocie Parafialnej.
 12. W ubiegłym tygodniu Bóg powołał do wieczności:
  + Annę Ślusarską

Dobry Jezu, a nasz Panie …