I Niedziela Wielkiego Postu – 1.03.2020

 1. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału w nabożeństwach wielkopostnych:
  – w Drodze Krzyżowej – w piątki o godz. 16:30 /dla dzieci/ oraz  o godz. 17:30 i 19:30  dla wszystkich.
  – w Gorzkich Żalach z Kazaniem Pasyjnym – w niedziele o godz. 17:00. Tradycyjnie ofiara złożona na tacę w czasie Gorzkich Żali przeznaczona jest na wystrój Grobu Pańskiego.
 2. We wtorek po Mszy św. wieczornej kolejne spotkanie Rycerzy Kolumba.
 3. W środę 4 Marca w święto św. Kazimierza Królewicza na Mszy św. o godz. 18:00 Ks. Biskup Stanisław Salaterski udzieli Sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży z kl. VIII Szkoły Podstawowej. Polecajmy w  modlitwach tę młodzież oraz ich szlachetne intencje i postanowienia.
 4. W poniedziałek i wtorek na Mszę św. o godz. 18:00 zapraszamy młodzież klas VIII na bezpośrednie przygotowanie i próbę przed udzieleniem Sakramentu Bierzmowania.
 5. Z racji Bierzmowania zmiana tajemnic Róż Misyjnych będzie miała miejsce w następną środę tj. 11 Marca, zaś Grupa Modlitewna ADPC spotka się 9 Marca.
 6. W tym tygodniu przypada I Piątek miesiąca Marca. Z tej okazji Spowiedź św. w Czwartek od godz. 17:00 oraz w Piątek od godz. 16:00.
 7. Msze św. wotywne ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w I Piątek celebrowane będą o godz. 6:00; 6:30; 8:00 oraz o godz. 17:00 dla dzieci i 18:00. Z racji I Piątku miesiąca Marca odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną:
  – w czwartek – od godz. 10:30 – Ks. Paweł
  – w piątek – od godz. 8:30 – Ks. Proboszcz. Ks. Ireneusz, Ks. Grzegorz
  – w piątek – od godz. 13:00 – ks. Rafał, Ks. Tomasz
 8. W I Sobotę miesiąca Marca Msza św. wotywna ku czci Niepokalanego Serca Maryi o godz. 8:00.
 9. Próby Chóru Parafialnego przygotowującego piękną oprawę muzyczną Wielkiego Tygodnia i Zmartwychwstania Pańskiego, odbywają się w każdą środę o godz. 19:00. Cieszymy się nowymi członkami i ciągle zapraszamy nowe osoby pragnące włączyć się aktywnie w działalność tej Grupy Parafialnej.
 10. Od jutra wystawione będą kosze na tzw. „Jałmużnę Wielkopostną” w sklepach: Delikatesy Parkowa, Delikatesy Centrum przy ul. Paderewskiego, Julia, Spar, Sklep w Ogródku oraz Magda. A od przyszłej niedzieli Caritas będzie rozprowadzał – jak co roku – baranki wielkanocne i paschaliki. Osoby indywidualne mające życzenie, aby wesprzeć w ciągu tegorocznego Wielkiego Postu dzieła charytatywne realizowane przez nasz Parafialny Oddział Caritasu w postaci odzieży, żywności, czy w innej formie, proszone są o dokonywanie tego bezpośrednio w pomieszczeniach Caritasu. Działa on w poniedziałki, środy i piątki w godz. od 9:00 – 11:00.
 11. W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek na Ogólnopolski Fundusz Dzieła Pomocy Misjom Ad Gentes.
 12. Dziękujemy za dzisiejszą składkę przeznaczoną na cele Kurii Tarnowskiej. Składka z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na bieżące potrzeby parafii.
 13. W tym tygodniu odeszła do wieczności:

  + Maria Piechota
   

  Dobry Jezu, a nasz Panie …