2 Niedziela po Narodzeniu Pańskim

  1. Jutro tj. w poniedziałek – Uroczystość Objawienia Pańskiego – jest to święto obowiązkowe. Msze święte w naszym kościele w  porządku niedzielnym, tj. o godz. 6:00, 7:30, 9:00, 10:30, 12:00 oraz po południu o godz. 15:00 i 18:00. Uroczystość Objawienia Pańskiego, to również Dzień Diecezjalnego Dzieła Misyjnego, w którym modlimy się szczególnie za Księży diecezjalnych pracujących na misjach i za wszystkich misjonarzy pochodzących z naszej diecezji. Taca tego dnia przeznaczona jest na misje.
  2. Parafia Katedralna, VII LO i Urząd Miasta Tarnowa zaprasza na Orszak Trzech Króli, który tradycyjnie wyruszy z Placu Katedralnego jutro  6 Stycznia po Mszy świętej o godz. 12.00, której będzie przewodniczył biskup tarnowski Andrzej Jeż. Zakończenie Orszaku w Ogrodach Ojców Bernardynów. Zachęcamy uczestników o ubranie się w stroje w kolorze niebieskim, czerwonym lub zielonym, aby w ten sposób każdy stał się częścią orszaku jednego z Trzech Króli. Dla uczestników są przygotowane królewskie korony i śpiewniki z kolędami.
  3. W przyszłą niedzielę Święto Chrztu Pańskiego. Taca niedzielna przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii.
  4. Apostolskie Dzieło Pomocy dla Czyśćca zaprasza na różaniec i Mszę św. w poniedziałek o godz. 17:30.
  5. We wtorek 7 Stycznia po Mszy św. o godz. 18:00 spotkanie Rycerzy Kolumba w sali katechetycznej na plebani.
  6. W Środę po Mszy św. o godz. 18:00 zmiana tajemnic różańcowych Róż Misyjnych.
  7. Dziękujemy serdecznie wszystkim rodzinom, które przyjęły do swoich mieszkań Kolędników Misyjnych i złożyli swoje ofiary na cele misyjne. Bóg zapłać!
  8. Dziękujemy również za dzisiejszą składkę przeznaczoną na cele Kurii Tarnowskiej.
  9. Porządek odwiedzin duszpasterskich …/patrz strona internetowa parafii/
  10. W ostatnim czasie odeszli do wieczności:

+ Zbigniew Chuchra

+ Ryszard Golba

+ Mieczysław Pawlik

                  Dobry Jezus a nasz Panie…