IV Niedziela Adwentu – 22.12.2019

 1. Tegoroczny Adwent dobiega końca. Przyjście Pana jest już bardzo bliskie.
 2. We wtorek zasiądziemy w gronie rodzinnym do Wigilijnego Stołu przed Uroczystością Bożego Narodzenia. Zadbajmy o chrześcijańską oprawę wieczerzy wigilijnej. Niech towarzyszy jej:
  – wspólna modlitwa
  – czytanie fragmentu o narodzeniu Pana Jezusa z Ewangelii według św. Łukasza
  – łamanie się opłatkiem
  – życzenia oraz wspólny śpiew kolęd.
 3. Wigilijną radość przeżyjmy przez udział w uroczystej Mszy św. o północy – zwanej Pasterką. Ofiary na tacę z Pasterki przeznaczone będą na Fundusz Ochrony Życia.
 4. KSM, działające przy naszej parafii, zaprasza młodzież na czuwanie wigilijne przed Pasterką, we wtorek od godz. 22:00 w sali młodzieżowej na plebani.
 5. Msze św. w Wigilię Bożego Narodzenia tj. we wtorek celebrowane będą tylko rano tj. o godz. 6:00; 6:30 i o godz. 8:00. O godz. 10:00 kościół zostanie zamknięty w celu przygotowania go do uroczystości świątecznych.
 6. W środę w Uroczystość Bożego Narodzenia msze św. będą odprawiane tak jak w każdą niedzielę.
 7. W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia tj. w czwartek – w Święto Św. Szczepana – Msze św. o godz. 6:00, 7:30, 9:00, 10:30, 12:00 z posłaniem Kolędników Misyjnych oraz po południu tylko jedna Msza św. o godz. 18:00.
 8. Tradycyjnie już w dniu 27 Grudnia, tj. w piątek, w godz. od 14:00 do 17:00 nasze domy odwiedzą kolędnicy misyjni. Przyjmijmy z radością tych małych misjonarzy. Będą mieć identyfikatory parafialne. W tym roku ofiary zebrane przez nich zostaną przeznaczone na projekty przedstawione przez misjonarzy tarnowskich pracujących w Afryce, Ameryce Południowej oraz Azji.
 9. W przyszłą niedzielę 29 Grudnia o godz. 18:30 serdecznie zapraszamy wszystkich na kolejny ŚWIĄTECZNY KONCERT KOLĘD i PASTORAŁEK, który odbędzie się naszym kościele. Wystąpią Zespół SILOE oraz OLGA SZOMAŃSKA – znana piosenkarka z występów w Oratorium Piotra Rubika Tu es Petrus, czy też jako solistka ŚDM w Krakowie. Wstęp jest wolny! Serdecznie zapraszamy!
 10. Caritas działający przy naszej parafii, serdecznie dziękuje wszystkim, którzy tak hojnie wsparli nas przy organizowaniu paczek świątecznych dla rodzin najbardziej potrzebujących. Dziękujemy sklepom, sponsorom, ofiarodawcom indywidualnym, wszystkim parafianom, którzy w okresie Adwentu złożyli swoje dary. Dziękujemy również Wolontariatowi Miłosierny Samarytanin oraz Rycerzom Kolumba za pomoc w organizacji Wigilii dla samotnych, którą przeżywaliśmy w zeszłą niedzielę. Niech Bóg wam błogosławi za wasze otwarte i dobre serca.
 11. Dzisiaj przed kościołem młodzież oferuje nam ciasteczka świąteczne oraz ciasto domowe przygotowane przez osoby z różnych Grup Parafialnych, którym serdecznie dziekujemy. U młodzieży można nabyć jednocześnie opłatki na Wigilię.
 12. Wielki sukces odniósł nasz Zespół wokalny VITIS-17, który w swojej kategorii, zwyciężył w zeszłym tygodniu w Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Jarosławiu i zakwalifikował się do Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie. Gratulujemy. Równocześnie zachęcamy do nabycia – przy wyjściu z kościoła – płyty zespołu z pięknymi Kolędami i Pastorałkami. Mogą one ubogacić duchowo tajemnicę Bożego Narodzenia przeżywaną w naszych rodzinach, a równocześnie być pięknym prezentem pod choinkę.
 13. W sobotę rozpoczynamy Wizytę Duszpasterską zwaną Kolędą.
 14. Serdecznie dziękujemy za dzisiejszą ofiarę na tacę. Bóg zapłać!
 15. W ostatnim czasie Bóg powołał do wieczności:

+ Edward Ostręga

+ Elżbieta Sznajder

+ Stanisława Wojnarska

 

                                     Dobry Jezu, a nasz Panie …

 

 

PLAN WIZYTY DUSZPASTERSKIEJ

 

28 grudnia 2019 r. – sobota od godz. 9.00

I Ksiądz      – ul. Iwaszkiewicza i ul. Mrożka i ul. Bielatowicza i ul. Lema

II Ksiądz     – ul. Czapskiego i ul. Swojska (od początku ul. Czapskiego) + nowy blok na ul. Czapskiego

III Ksiądz   – ul. Czapskiego i ul. Swojska (rozpoczęcie od ul. Swojskiej)

IV Ksiądz   – ul. Aleja Piaskowa, domy jednorodzinne, numery nieparzyste (rozpoczęcie od ul. Romanowicza)

V Ksiądz     – ul. Aleja Piaskowa, domy jednorodzinne, numery nieparzyste (rozpoczęcie od końca) + ul. Gombrowicza,

VI Ksiądz   – ul. Aleja Piaskowa, domy jednorodzinne, numery parzyste od końca i bl. 10 A i 10B

 

29 grudnia 2019 r. – Niedziela od godz. 14.00

I Ksiądz      – ul. Ks. Skargi – domy prywatne parzyste (od nr. końcowych)

II Ksiądz     – ul. Ks. Skargi – domy prywatne nieparzyste (od nr. końcowych) + bl. 35

III Ksiądz   – ul. Ks. Skargi bl. 29 i 32 oraz bl. 31-33 i 34-36

IV Ksiądz   – ul. Ks. Skargi bl. 27 i 37

V Ksiądz    – ul. Ks. Skargi bl. 42

 

30 grudnia 2019 r. – poniedziałek od godz. 15.30

I Ksiądz      – ul. Osiedle – parzyste (od końca)

II Ksiądz     – ul. Osiedle – nieparzyste (od końca)

III Ksiądz   – ul. Strzałkowskiego (od końca) i ul. Górskiego

IV Ksiądz   – ul. Łukasiewicza (od końca)

V Ksiądz    – ul. Szujskiego (domy prywatne od torów) i ul. Wilsona (domy prywatne) + 3 domy z ul. Rolniczej 14, 16, 18/1

VI Ksiądz   – ul. Chyszowska (od końca)