III Niedziela Adwentu – 15.12.2019

 1. Dzisiaj – 3 Niedziela Adwentu, zwana w liturgii GAUDETE – „Radujcie się”. Dlatego tym serdeczniej zapraszamy do udziału w Mszach św. Roratnich, codziennie rano o godz. 6.00 lub wieczorem o godz. 18.00. W sposób szczególny to zaproszenie kierujemy pod adresem młodzieży oraz dzieci .
 2. Dzisiaj o godz. 13:30 Wolontariat Miłosierny Samarytanin, Rycerze Kolumba oraz Parafialny Odział Caritas organizują WIGILIĘ dla samotnych, bezdomnych z miasta Tarnowa oraz chorych mogących przybyć na to spotkanie. Już dzisiaj dziękujemy wielu osobom oraz instytucjom, które włączyły się w organizację tego dużego przedsięwzięcia, skądinąd bardzo potrzebnego i na wskroś chrześcijańskiego. Bóg zapłać wszystkim za wielkie serce.
 3. Dzisiaj rozpoczynają się kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin. Natomiast jutro rozpoczyna się Nowenna do Dzieciątka Jezus przed uroczystością Bożego Narodzenia.
 4. We wtorek na Mszę św. wieczorną zaprasza Rodzina Radia Maryja. Po Mszy św. spotkanie na plebanii. Również we wtorek na Mszy św. wieczornej, przeżywać będziemy miłą ceremonię przyjęcia aspirantów – młodych chłopców – którzy przez pewien czas przygotowywali się, aby być włączonymi do Grupy Ministrantów. Ich dobre intencje polecajmy Jezusowi Chrystusowi, Dobremu Pasterzowi.
 5. W środę na Mszę św. wieczorną zapraszamy uczniów klas VII przygotowujących się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Natomiast w czwartek, również na wieczorną Eucharystię zapraszamy uczniów klas VIII także przygotowujących się do Bierzmowania. Prosimy wszystkich o obecność.
 6. W czwartek po Mszy św. wieczornej spotkanie członków Akcji Katolickiej.
 7. Spowiedź św. adwentowa w naszej parafii będzie w najbliższy piątek, tj. 20 Grudnia od godz. 8:00 do 12:00 oraz po południu od godz. 14:00 do godz. 18:00 z krótkimi przerwami. Zaplanujmy dobrze nasz czas, aby skorzystać z tej okazji. Pamiętajmy o tym, że w dniach tuż przed Bożym Narodzeniem spowiadać będziemy w Katedrze.
 8. Parafialny Oddział Caritas ciągle rozprowadza świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Świece dostępne są także w kancelarii, zakrystii oraz w punkcie Caritas w godzinach urzędowania. W zakrystii, w kancelarii oraz przed kościołem można nabyć poświecone opłatki na stół wigilijny. Dzisiaj rozprowadzają je lektorzy z naszej parafii. Jest to jedyna forma rozprowadzania opłatków przez parafię.
 9. Dziękujemy za dzisiejszą składkę. Bóg zapłać!
 10. W minionym tygodniu odszedł do wieczności:

  + Stefan Jędrusik
  Dobry Jezu, a nasz Panie…