II Niedziela Adwentu – 8.12.2019

 1. Dzisiaj Kościół oddaje cześć Maryi – obchodzimy bowiem Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.
 2. W ciągu tygodnia serdecznie zapraszamy do udziału w Roratach – rano o godz. 6.00 lub wieczorem o godz. 18.00.
 3. Dzisiejsza zbiórka do puszek przeznaczona jest na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
 4. Dzisiaj, po Mszy św. o godz. 12:00, z dziećmi z naszej parafii spotka się św. Mikołaj.
 5. W czwartek na Mszę św. o godz. 18:00 zapraszamy rodziców i dzieci z klas III Szkoły Podstawowej nr 18 i 24 przygotowujących się do przyjęcia I Komunii św. W czasie tej Eucharystii dzieci otrzymają medaliki NMP.
 6. W sobotę o godz. 8:30 swoje spotkanie mieć będą lektorzy. Serdecznie zapraszamy.
 7. W przyszłą niedzielę – zgodnie z zapowiedzią – Wolontariat Miłosierny Samarytanin, parafialny Caritas oraz Rycerze Kolumba – organizują w kościele dolnym o godz. 13:30 WIGILIĘ dla samotnych, bezdomnych, potrzebujących oraz chorych mogących uczestniczyć w tym opłatkowym spotkaniu. Serdecznie zapraszamy. Jesteśmy przygotowani na każdą ilość osób. Zachęćmy – może samotnych, będących w trudnej sytuacji życiowej sąsiadów do tego wyjątkowego spotkania. Zaproszenia – wejściówki dla tych osób, są do odebrania w parafialnej Caritas i kancelarii w godzinach urzędowania do piątku 13 Grudnia br. Jest to konieczne w celach organizacyjno-porzadkowych.
 8. Parafialny Oddział Caritas rozprowadza świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Minimalna ofiara – 5 zł. Świece dostępne są także w kancelarii, zakrystii oraz w punkcie Caritas w godzinach urzędowania. Tradycyjnie – w sklepach: Magda, Kasia, Spar – Supermarket, Sklep w Ogródku, Delikatesy Centrum przy ul. Paderewskiego oraz Delikatesy przy ul. Parkowej wystawione są kosze „Dar Serca” na żywność. Serdecznie dziękujemy za włączenie się w to charytatywne dzieło. Za wszelki przejaw miłosierdzia składamy staropolskie – Bóg zapłać!
 9. W zakrystii, w kancelarii oraz przed kościołem można nabyć poświecone opłatki na stół wigilijny. Dzisiaj rozprowadza je młodzież należąca do KSM-u. Jest to jedyna forma rozprowadzania opłatków przez parafię.
 10. Spowiedź adwentowa w naszej parafii będzie w piątek 20 Grudnia.
 11. Dziękujemy za dzisiejszą składkę przeznaczoną w całości na cele inwestycje w najszej parafii. Zakończyliśmy remont łazienek w dolnym kościele. Pięknie wykończone, służyć nam będą przez długie lata. Dziękujemy za ofiary na ten cel. Bóg zapłać!
 12. W ostatnim czasie Bóg powołał do wieczności:

+ Piotr Janicki

+ Henryk Grzebieluch

+ Lidia Rapacz

 

Dobry Jezu a nasz Panie …