XXXIV Niedziela Zwykła – 24.11.2019

 1. Dzisiejsza niedziela jest ostatnią niedzielą w roku liturgicznym. Kościół oddaje cześć Chrystusowi, Królowi Wszechświata.
 2. W liturgii kościoła obchodzić będziemy:

– jutro – w poniedziałek – św. Katarzyny

– w sobotę – św. Andrzeja, Apostoła

 1. We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego.
 2. W czwartek przypada 10 rocz. konsekracji Pasterza naszej diecezji – Ks. bpa Andrzeja Jeża. W naszych modlitwach pamiętajmy o jego osobie i jego posłudze.
 3. W czwartek o godz. 16:30 spotkanie członków Caritasu.
 4. Również w czwartek na Mszę św. wieczorną zapraszamy wszystkich współtworzących Grupę modlitewną Gwardii Najświętszego Sakramentu. Po Eucharystii – spotkanie formacyjne.
 5. W najbliższą sobotę 30 listopada w Tarnowie, odbędzie się III Sesja Plenarna V Synodu Diecezji Tarnowskiej. Jest ona podsumowaniem kolejnego etapu prac Parafialnych Zespołów Synodalnych, wszystkich komisji synodalnych oraz całej diecezji. Polecamy to ważne wydarzenie modlitewnej opiece wszystkich diecezjan.
 6. Zmiana tajemnic Róż Różańcowych – w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7:30
 7. Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy czas Adwentu. Roraty będą odprawiane codziennie o godz. 6:00 i 18:00. Prosimy, by dzieci przygotowały na Roraty lampiony i uczestniczyły w tych Mszach świętych.
 8. Od przyszłej niedzieli Caritas rozpoczyna akcję „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Do nabycia będą świeczki na stół wigilijny. Tradycyjnie – od poniedziałku, tj. od jutra w sklepach: Magda, Kasia, Spar – Supermarket, Sklep „Ramek w Ogródku”, Delikatesy Centrum przy ul. Paderewskiego oraz Delikatesy przy ul. Parkowej będzie wystawiony kosz „Dar Serca” na żywność. Ponadto 30 Listopada w INTERMARCHE – przy ul. Romanowicza oraz                07 Grudnia w BIEDRONCE będzie zbiórka długotrwałych produktów żywnościowych. Będzie tam młodzież z naszego Parafialnego Wolontariatu „Miłosierny Samarytanin”. Bardzo prosimy o włączenie się w charytatywne dzieło, a za wszelki przejaw miłosierdzia składamy serdeczne – Bóg zapłać!
 9. Również od przyszłej niedzieli w zakrystii, w kancelarii oraz przed kościołem będzie można nabyć opłatki na stół wigilijny. Rozprowadzać je będzie młodzież należąca do Grup działających przy naszej parafii. Będzie to jedyna forma rozprowadzania opłatków przez parafię.
 10. Jak już informowaliśmy nasza Parafia, wspólnie z Wolontariatem „Miłosierny Samarytanin”, Caritasem i Rycerzami Kolumba organizuje 15 Grudnia br. Wigilię dla samotnych i bezdomnych z terenu naszej parafii oraz z terenu miasta Tarnowa. Dziękujemy wszystkim indywidualnym osobom, a także rodzinom, które wspierają nas finansowo w organizacji tegorocznej Wigilii dla potrzebujących ciepła i miłości chrześcijańskiej. Osoby samotne, bezdomne, chore, a mogące wziąć udział w tej Wigilii proszone są o odebranie w Kancelarii Parafialnej lub w Caritasie Parafialnym KARTY – ZAPROSZENIA. Będzie to można uczynić od przyszłego poniedziałku tj. 2 Grudnia w godzinach urzędowania. Jest to konieczne w celach organizacyjno-logistycznych.
 11. Serdecznie dziękujemy za dzisiejszą składkę. Kontynuujemy prace remontowe w naszej parafii. Zostało już zamontowanych 25 okien w domu parafialnym, trwają prace przy łazienkach w dolnym kościele. Korzystając z dobrej pogody i z pewnych – niedużych oszczędności, chcemy doprowadzić instalację grzewczą do tylnej części kościoła. Dotychczas zakrystie: ministrancka, kapłańska oraz Caritas nie były ogrzewane w czasie mrozów. Stąd też decyzja o doprowadzeniu ogrzewania do tych pomieszczeń. Głęboko ufamy, że uda nam się zrealizować to bardzo konieczne przedsięwzięcie.
 12. W minionym tygodniu odeszły do wieczności:

+ Emilia Kobyłecka

+ Barbara Stankiewicz

+ Henryk Nalepa

+ Mieczysław Knurowski

 

Dobry Jezu, a nasz Panie …