XXXIII Niedziela Zwykła – 17.11.2019

  1. W liturgii kościoła w tym tygodniu obchodzić będziemy:

– w poniedziałek – bł. Karoliny Kózka, dziew. i męcz.

– w środę – św. Rafała Kalinowskiego, kapł.

 – w czwartek – Ofiarowanie NMP

– w piątek – św. Cecylii, dziewicy i męczennicy – Patronki śpiewu kościelnego

– w przyszłą niedzielę  – św. Katarzyny, dziew. i męcz.

  1. Jak już informowaliśmy, dzisiaj po Mszy św. o godz. 12:00 dzieci i młodzież zrzeszona w Grupach parafialnych, przedstawi nam jakże głęboki w treści i przekazie patriotyczny spektakl teatralny pt. „PISK BIAŁEGO ORŁA”. To bardzo cenna inicjatywa naszego młodego pokolenia. W ich imieniu serdecznie zapraszamy wszystkich parafian na to przedstawienie.
  2. We wtorek na Mszę św. wieczorną zaprasza Rodzina Radia Maryja. Po Mszy św. spotkanie w domu parafialnym.
  3. W środę o godz. 18:30 – kolejne spotkanie członków Parafialnego Wolontariatu „Miłosierny Samarytanin”. Zapraszamy również nowe osoby.
  4. W czwartek po Mszy św. wieczornej spotkanie młodzieży klas VIII przygotowujących się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Obecność obowiązkowa.
  5. Także w czwartek po wieczornej Eucharystii spotkanie Akcji Katolickiej.
  6. Jak już informowaliśmy w piątek 22 Listopada po Mszy św. wieczornej, Stowarzyszenie Nauczycieli i Wychowawców – oddział w Tarnowie oraz nasza Parafia zapraszają do Sali Kinowej w dolnym kościele na wyjątkowe spotkanie z Państwem Marzeną i Markiem Florkowskimi , autorami książki „Święci nie zrażają”. Opowiedzą oni nam o swoich odkryciach, poznanych faktach i dokumentach z życia Św. Faustyny. Serdecznie zapraszamy.

  7. Przyszła niedziela, to ostatnia niedziela w roku liturgicznym, w której oddaje się cześć Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata. Jest to także święto patronalne Akcji Katolickiej, KSM-u oraz Liturgicznej Służby Ołtarza Diecezji Tarnowskiej, równocześnie jest to kolejna Niedziela Synodalna.
  8. Serdecznie dziękujemy za dzisiejszą składkę. Dziękujemy również za ofiary złożone tak hojnie w zeszłą niedzielę na cele parafialne. Jeszcze raz wszystkim mówimy – Bóg zapłać. Trwają prace przy wymianie okien w Domu parafialnym oraz generalny remont łazienek w dolnym kościele. Dziękujemy także za ofiary składane dzisiaj do puszek na rzecz niepełnosprawnych.

 

  1. W ostatnim czasie odeszli do wieczności:

 

+ Irena Sołtys

+ Stanisława Brzozowska

+Aleksander Mamak

 

Dobry Jezu a nasz Panie