XXXI Niedziela Zwykła – 3.11.2019

  1. W liturgii nadchodzącego tygodnia wspominać będziemy:

– w poniedziałek – św. Karola Boromeusza, bpa

– w sobotę – Rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej

  1. Codziennie o godz.17:30 odmawiany jest różaniec za zmarłych połączony z wypominkami. Zaś o godz. 18:00 przez cały Listopad sprawowana jest Msza św. za zmarłych.
  2. We wtorek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na kolejne spotkanie Rycerzy Kolumba.
  3. Zmiana tajemnic Róż Misyjnych we środę po Mszy św. wieczornej.
  4. W najbliższy piątek i sobotę nasza parafia będzie gościć blisko 400 uczestników VIII Ogólnopolskiego Festiwalu – „Miłosierdzie Boże wyśpiewać chcę”. W piątek przesłuchania uczestników od godz. 14:00 do 17:00. Zaś o godz. 18:45 zapraszamy na piękny Koncert Muzyki Filmowej w wykonaniu Orkiestry, Zespołu VITIS-17 oraz solistów z Krakowa, Warszawy, Katowic. W sobotę przesłuchania uczestników Festiwalu od godz. 9:00 do 17:00 z przerwą o 12:00. O godz. 17:00 dzieci i młodzież z naszej parafii zapraszają wszystkich do tanecznego uwielbienia Jezusa Miłosiernego. Po Mszy św. wieczornej – ok. 18:30 – KONCERT GALOWY LAUREATÓW tegorocznej edycji Festiwalu. Wstęp wolny. Bardzo serdecznie zapraszamy naszych parafian i gości do towarzyszenia młodym artystom przybyłym z Polski do Tarnowa w radosnym uczczeniu Miłosierdzia Bożego.
  5. W niedzielę, 17 listopada,  po Mszy św. o godz. 12:00 dzieci i młodzież zrzeszona w Grupach parafialnych, serdecznie zaprasza wszystkich parafian na spektakl teatralny pt. „PISK BIAŁEGO ORŁA”. Kończy się rok obchodów 100-rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Stąd ta jakże cenna inicjatywa naszego młodego pokolenia. Nie możemy ich zawieść. Zaplanujmy godzinę czasu na ten jakże pięknie przygotowany i dopracowany spektakl.
  6.  W przyszłą niedzielę, t.j. 10 listopada, w Kościele Powszechnym obchodzić będziemy XI Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Dzięki ofiarności katolików objęto pomocą setki tysięcy potrzebujących – nie tylko chrześcijan. Również i my możemy okazać naszą pomoc składając w przyszłą niedzielę dobrowolną ofiarę do puszek.
  7. Bardzo serdecznie dziękujemy za dzisiejszą składkę przeznaczoną na cele Kurii Tarnowskiej. Bóg zapłać! W przyszłą niedzielę – tradycyjnie składka przeznaczona będzie na cele parafialne – a konkretnie na ogrzewanie kościoła w okresie jesienno-zimowym. Już dzisiaj wszystkim parafianom mówimy – Bóg zapłać!
  8. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:

     + Marcin Król

     + Barbara Pietruszka

     + Maria Moździerz

                                                  Dobry Jezu, a nasz Panie …