XXIX Niedziela Zwykła – 20.10. 2019

 1. Dzisiejszą Niedzielą Misyjną rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Pamiętajmy w tym czasie w sposób szczególny o misjonarzach i misjonarkach, zwłaszcza z naszej tarnowskiej diecezji pracujących w różnych regionach świata.
 2. W liturgii kościoła w tym tygodniu wspominać będziemy: we wtorek – św. Jana Pawła II.
 3. Przypominamy, że wypominki listopadowe i roczne można składać w kancelarii parafialnej.
 4. W środę po Mszy św. wieczornej spotkanie Wolontariatu „Miłosierny Samarytanin”. zapraszamy nowe osoby, zwłaszcza młodzież począwszy od klas VII Szkoły Podstawowej.
 5. W czwartek po Mszy św. wieczornej kolejne spotkanie formacyjne dla członków Gwardii Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy również nowe osoby pragnące poświęcić jedną godzinę w tygodniu na adorację Chrystusa w kaplicy Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu.
 6. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12:00 zapraszamy na kolejny Parafialny Obiad Charytatywny. Dziękujemy tym wszystkim, którzy przez swój udział w tych spotkaniach pomagają nam w zgromadzeniu potrzebnych środków na zorganizowanie Wigilii dla osób samotnych, bezdomnych i opuszczonych w Grudniu br.
 7. Serdecznie zapraszamy wszystkie członkinie i członków Róż Żywego Różańca na Diecezjalne Spotkanie Misyjne, które będzie miało miejsce w Mielcu w sobotę dniu 26 października, na zakończenie Tygodnia Misyjnego. Rozpoczynamy Eucharystią o godz. 1000 pod przewodnictwem ks. bpa Andrzeja Jeża. Na koniec spotkania, jak zawsze, modlitwa różańcowa za misje i misjonarzy, której zakończenie przewidywane jest na godz. 1400. Prosimy o zgłoszenie się chętnych do wyjazdu do wtorku włącznie do Ks. Opiekuna – Ks. Grzegorza.
 8. Jeszcze półtora tygodnia trwać będą zapisy do konkursu w ramach VIII Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki i Pieśni Religijnej „Miłosierdzie Boże wyśpiewać chcę”, który odbędzie się w naszej Parafii w dniach 8-9 Listopada br. Jest już wiele zgłoszeń z całej Polski.
 9. Diecezja Tarnowska bije wszelkie rekordy personalnego, ekonomicznego i duchowego zaangażowania w misje. Skąd się to bierze i czym owocuje? – tłumaczy Ks. Bp Andrzej Jeż. Zachęcamy do nabycia dzisiaj z okazji Niedzieli Misyjnej czasopisma IDZIEMY, zawierającego specjalny dodatek o tarnowskich misjonarzach pracujących z pasją i zaangażowaniem na różnych kontynentach świata. Koszt czasopisma to jedyne 2 zł. Do nabycia jest również Gość Niedzielny i Niedziela.
 10. W minionym tygodniu Urząd Miasta Tarnowa przekazał naszej Parafii DEFIBRYLATOR, który będzie znajdował się w zakrystii naszej świątyni. W najbliższym możliwym czasie będą przeszkolone osoby, które będą służyły innym osobom potrzebującym natychmiastowej pomocy. Z serca dziękujemy za ten dar.
 11. Dziękujemy za dzisiejszą składkę przeznaczoną w całości na misje. Dziękujemy również z serca za ofiary złożone w zeszłą niedzielę na cele inwestycyjne parafii. Serdeczne Bóg zapłać!
 12. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Józef Jarosz

+ Genowefa Witek

+ Eugeniusz Żurowski

+ Bogdan Turski

+ Janina Oleś

 

Dobry Jezu, a nasz Panie ….