XXVIII Niedziela Zwykła – 13.10.2019

 1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominać będziemy:

– w środę – św. Jadwigi Śląskiej

– w czwartek- św. Ignacego Antiocheńskiego

– w piątek – św. Łukasza Ewangelisty – patrona Służby Zdrowia

 1. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, które w naszej parafii sprawowane są codziennie o godz. 17:30
 2. Przypominamy, że wypominki listopadowe i roczne można składać w kancelarii parafialnej.
 3. We wtorek na Różaniec i Mszę św. zaprasza Rodzina „Radia Maryja”. Po Eucharystii, spotkanie w domu parafialnym.
 4. W czwartek na różaniec i Mszę św. wieczorną zapraszamy rodziców i młodzież klas VIII ze Sz. P. nr 18 i nr 24, przygotowującą się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Obecność obowiązkowa.
 5. Także w czwartek swoje spotkania mieć będą: Grupa Misyjna i Caritas – o godz. 16:00 oraz Akcja Katolicka – o godz. 18:30.
 6. W sobotę o godz. 9:00 spotkanie Dziecięcej Scholki Parafialnej, a o 10:15 – DSM-u.
 7. Dziękujemy za dzisiejszą składkę na cele inwestycyjne realizowane oprzez naszą parafię oraz za ofiary składane do puszek na Fundusz „Dzieła Tysiąclecia” wspomagającej dzieci i młodzież z biednych rodzin. W przyszłą niedzielę składka przeznaczona będzie na potrzeby misji i misjonarzy.
 8. W przyszłą niedzielę w całej Polsce, odbędzie się tradycyjne liczenie wiernych uczestniczących w niedzielnej liturgii Mszy św.
 9. Ciągle trwają zapisy do konkursu w ramach VIII Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki i Pieśni Religijnej „Miłosierdzie Boże wyśpiewać chcę”, który odbędzie się w naszej parafii w dniach 08-09 Listopada br.
 10. Nasza wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego działająca przy Wolontariacie „Miłosierny Samarytanin” wzbogaciła się w minionym tygodniu o kolejny sprzęt medyczny. Dzięki Rycerzom Kolumba, Firmie Budowlanej p. Plewy oraz członkom Wolontariatu „Miłosierny Samarytanin” zakupiliśmy kolejne profesjonalne łóżka rehabilitacyjne oraz materace antyodleżynowe. Darczyńcom z serca dziękujemy.
 11. W minionym tygodniu Bóg powołał do wieczności:

         + Janusza Stachurę

         + Jana Saka

 

                                    Dobry Jezu, a nasz Panie …