XXV NIEDZIELA ZWYKŁA – 22.09.2019

1. W liturgii kościoła w tym tygodniu wspominamy:
– w poniedziałek – św. Ojca Pio, prez.
– w piątek – św. Wincentego a Paulo, prezbitera – Odpust u Księży Misjonarzy
– w sobotę – św. Wacława, męczennika oraz bł. Michała Sopoćki, prez.
2. W środę po Mszy św. wieczornej kolejne spotkanie członków i kandydatów do Wolontariatu „Miłosierny Samarytanin”. Zapraszamy.
3. W czwartek na Mszę św. wieczorną zapraszamy w sposób szczególny członków Gwardii Najświętszego Sakramentu. Po Mszy św. spotkanie formacyjne.
4. Również w czwartek swoje spotkania mieć będą:
* Grupa Misyjna – o godz. 16:00
* Caritas – o godz. 16:30
5. W piątek po Mszy św. wieczornej młodzież zrzeszona w Parafialnym Oddziale KSM-u, serdecznie zaprasza swoich rówieśników na kolejne spotkanie modlitewno- formacyjne.
6. W sobotę 28 września 2019 r. o godz. 9.30 w naszej parafii rozpocznie się modlitewne czuwanie wspólnoty Apostolskiego Dzieła Pomocy dla Czyśćca z całej Diecezji Tarnowskiej. Uroczystej Mszy św. o godz. 11:00 przewodniczyć będzie Ks. Bp Stanisław Salaterki.
7. Jak co roku 28 września, od dwunastu lat spotykamy się na ulicy o godz. 15.00, by z koronką w ręku pokornie prosić Boga o miłosierdzie dla świata całego. Zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnej modlitwy w najbliższą sobotę na skwerze przy Rondzie Generała Nila – Rondzie Klikowskim.
8. W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 12:00 serdecznie zapraszamy małżonków z naszej Wspólnoty Parafialnej. W czasie tej Eucharystii będziemy uczestniczyć w odnowieniu przyrzeczeń małżeńskich. Małżonkowie obchodzący w tym roku 25-lecie lub 50-lecie swojego małżeństwa, proszone są o skontaktowanie się z Kancelarią Parafialną – może być telefonicznie – w celu przygotowania z tej
okazji symbolicznej pamiątki przez Parafię.
9. Również w przyszłą niedzielę, po Mszy św. o godz. 12:00 zapraszamy wszystkich na pierwszy z trzech Parafialnych Obiadów Charytatywnych. Tak jak w roku ubiegłym, chcemy w ten sposób z Wolontariatem „Miłosierny Samarytanin” szukać pomocy w organizacji kolejnej Wigilii dla ubogich, samotnych i potrzebujących w Grudniu br. Serdecznie zapraszamy!
10. W sobotę, 5 października, serdecznie zapraszamy wszystkich Młodych wraz ze swoimi Duszpasterzami i Opiekunami na czternaste diecezjalne spotkanie młodych – Synaj. Będzie ono stanowiło zaproszenie i duchowe przygotowanie do Pielgrzymki Zaufania przez Ziemię, zwanej popularnie spotkaniem Taizé. Spotkanie odbędzie się w Nowym Sączu, a rozpocznie się zawiązaniem wspólnoty o godz. 14:00 na hali
widowiskowo-sportowej MOSiR, z której uczestnicy przejdą na nabożeństwo i Eucharystię do kościoła pw. Matki Bożej Niepokalanej.
11. Dziękujemy za modlitwę, ofiary indywidualne oraz za dzisiejszą składkę. Dziękujemy również za ofiary składane do puszek na rzecz biednych dzieci w Lurin, w Peru.