XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 08.09.2019

1. Dzisiaj Uroczystość Narodzenia NMP – Głównej Patronki Diecezji. W Katedrze – trwa tygodniowy Odpust. Kustosz Katedry serdecznie zaprasza na Msze św., Koncert Uwielbieniowy czy też na Procesję z Pietą. Więcej informacji na plakacie znajdującym się w gablocie.
2. W nadchodzącym tygodniu wspominać będziemy w liturgii:
– w Piątek – św. Jana Chryzostoma, bpa i dok. Kośc.
– w Sobotę – Święto Podwyższenia Krzyża św. /odpust u Księży Filipinów/
3. We wtorek po Mszy św. wieczornej, spotkanie członków Stowarzyszenia Apostołów Bożego Miłosierdzia „Faustinum”, a także wszystkich pragnących pogłębić swoją wiarę w miłosierdzie Boże.
4. W środę o godz. 19:00 próba Chóru parafialnego. Zapraszamy nowe osoby do włączenia się w prace tej grupy parafialnej.
5. W czwartek o godz. 16:00 kolejne spotkanie Grupy misyjnej dzieci i młodzieży z nowym Księdzem Opiekunem.
6. W czwartek na Mszę św. o godz. 18:00 zapraszamy rodziców oraz dzieci Klas III Szkoły Podstawowej przygotowujące się do przyjęcia I Komunii Świętej. Po Mszy św. krótkie spotkanie organizacyjne.
7. W Piątek zapraszamy na kolejne Nabożeństwo Fatimskie. Msza św. o godz. 18:00, a po niej Procesja Światła. Prosimy przynieść lampiony.
8. W piątek po Mszy św. wieczornej spotkanie KSM-u .
9. W sobotę o godz. 9:00 zapraszamy dzieci na próbę Scholii parafialnej, a o 10:15 dziewczęta na spotkanie Dziewczęcej Służby Maryjnej.
10. W niedzielę 22 Września w ramach Ogólnopolskiej Pielgrzymki Rodzin i Małżeństw na Jasną Górę, organizujemy wyjazd autokarowy do Częstochowy. Zapisy do Środy 18 Września wyłącznie w kancelarii parafialnej. Koszt 50 złotych od osoby. Wyjazd o godz. 6:00.
11. Serdecznie dziękujemy za dzisiejszą składkę na cele inwestycyjne parafii. Bóg zapłać wszystkim za waszą ofiarność, dzięki której zakupiliśmy już płytki do łazienek w dolnym kościele, które remontowane będą na przełomie października i listopada. Teraz zakupimy nowe drzwi oraz całe wyposażenie konieczne do funkcjonowania tego miejsca. Bóg zapłać !
12. W przyszłą niedzielę Wasze dobrowolne ofiary składane do puszek, przeznaczone będą na rzecz Katolickiego Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
13. W minionym tygodniu, Bóg powołał do wieczności:
+ Lesław Bergaut
Dobry Jezu a nasz Panie ….