XII NIEDZIELA ZWYKŁA – 23.06.2019

1. Dzisiaj, zgodnie z informacją podaną w zeszłą niedzielę, po wszystkich Mszach św. błogosławimy pojazdy zaparkowane na parafialnych parkingach, przed rozpoczynającymi się wyjazdami wakacyjnymi. Znakiem, że ktoś życzy sobie błogosławieństwa będzie obecność właściciela pojazdu po Mszy św. przy samochodzie.
2. Trwa Oktawa Bożego Ciała. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału w Mszach św. i Procesjach ku czci Najświętszego Sakramentu, codziennie o godz. 18:00. Dzisiaj Procesja będzie po Mszy św. o godz. 12:00. Jako wyraz wdzięczności za pomoc w przygotowaniu ołtarzy na Boże Ciało, pragniemy ofiarować Msze św. o godz. 18:00 za rodziny, które przyszły nam z pomocą. I tak:
– w poniedziałek – za mieszkańców, którzy pomogli przy I ołtarzu
– we wtorek – za ofiarodawców II ołtarza
– w środę – za ofiarodawców III ołtarza
– w czwartek – za ofiarodawców IV ołtarza
3. W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Na Mszę św. o godz. 18:00 połączoną z procesją zapraszamy zwłaszcza małe dzieci, które otrzymają specjalne błogosławieństwo. Podczas tej Mszy św. nastąpi również błogosławieństwo wianków.
4. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Jezusowego. Msza św. wieczorna połączona będzie z procesją. Zapraszamy do licznego udziału w tym nabożeństwie. Z racji Uroczystości w najbliższy piątek post nie obowiązuje.
5. W sobotę Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Porządek Mszy św.: 6.00, 7:30, 9.00, 16.30 i 18.00 – Składka na świętopietrze – Odpust w Porębie Radlnej o godz. 11.00. W sobotę z racji Uroczystości Kancelaria Parafialna będzie nieczynna.
6. W tym tygodniu swoje imieniny obchodzić będą nasi Księża: w piątek – Ks. Ireneusz; w sobotę – Ks. Piotr i Ks. Paweł, zaś w przyszłą środę – ks. Tomasz. Drogim Solenizantom składamy serdeczne życzenia, zapewniamy o modlitwie i prosimy Najwyższego Kapłana, aby swoim błogosławieństwem wspierał ich na drodze kapłańskiego powołania.
7. Zmiana porządku odprawiania Mszy św. W czasie wakacji – począwszy od jutra – w ciągu tygodnia nie ma Mszy św. o godz. 6:30, a od najbliższej niedzieli nie ma Mszy św. o godz. 19:30. Intencje przyjęte na niedziele na godz. 19:30 w ciągu wakacji, będą sprawowane na Mszy św. godz. 18:00. Zaś Kancelaria Parafialna w okresie wakacyjnym będzie otwarta od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 – 10:00 i od 17:00 – 18:00. Zaś w soboty od 9:00 – 10:00.
8. Caritas parafialny w okresie wakacji będzie nieczynny.
9. Zbliża się Wielki Odpust Tuchowski, który potrwa od 1 do 9 lipca br. pod hasłem: „Maryjo, naucz nas życia w mocy Bożego Ducha”. Program odpustu znajduje się na plakacie w gablocie. Kustosz sanktuarium z Tuchowa serdecznie zaprasza wszystkich parafian.
10. W przyszłą niedzielę gościć będziemy Księży Misjonarzy św. Rodziny z Sopotu, którzy podczas Mszy św. przybliżą nam kult Cudownego Medalika.
11. Dziękujemy za dzisiejszą składkę.
12. Wszystkim – dzieciom, młodzieży oraz dorosłym, którzy zaplanowali już swoje urlopy, życzymy radosnych i udanych wakacji.
13. W minionym tygodniu odeszła do wieczności:
+ Bogusława Strada
Dobry Jezu, a nasz Panie …