I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 10.03.2019

1. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału w nabożeństwach wielkopostnych:
– w Drodze Krzyżowej – w piątki o godz. 16:30 /dla dzieci/ oraz o godz. 17:30 i 19:30 dla wszystkich.
– w Gorzkich Żalach z Kazaniem Pasyjnym – w niedziele o godz. 17:00. Tradycyjnie ofiara złożona na tacę w czasie Gorzkich Żali przeznaczona jest na wystrój Grobu Pańskiego.
2. W poniedziałek na Mszę św. o godz. 18:00 zapraszamy wszystkie dzieci przygotowujące do przyjęcia I Spowiedzi i Komunii św. wraz z rodzicami.
3. We wtorek po Mszy św. wieczornej kolejne spotkanie formacyjne dla Stowarzyszenia Apostołów Bożego Miłosierdzia „Faustinum”. Zapraszamy na nie również nowe osoby.
4. W środę po Mszy św. wieczornej zmiana tajemnic Róż misyjnych.
5. Również w środę przypada 6 rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Otoczmy go nasza modlitwą.
6. Próby Chóru Parafialnego przygotowującego piękną oprawę muzyczną Wielkiego Tygodnia i Zmartwychwstania Pańskiego, odbywają się w każdą środę o godz. 19:00. Cieszymy się nowymi członkami i ciągle zapraszamy nowe osoby pragnące włączyć się aktywnie w działalność tej Grupy Parafialnej.
7. Od poniedziałku 18 Marca wystawione będą kosze na tzw. „Jałmużnę Wielkopostną” w sklepach: Kasia, Delikatesy Centrum przy ul. Paderewskiego, Delikatesy Parkowa, Magda, Sklep „W Ogródku” oraz "Spar". Zaś od przyszłej niedzieli Caritas będzie rozprowadzał również – jak co roku – baranki wielkanocne oraz paschaliki. Osoby indywidualne mające życzenie, aby wesprzeć w ciągu tegorocznego Wielkiego Postu dzieła charytatywne realizowane przez nasz Parafialny Oddział Caritasu w postaci odzieży, żywności, czy w innej formie, proszone są o dokonywanie tego bezpośrednio w pomieszczeniach Caritasu. Działa on w poniedziałki, środy i piątki w godz. od 9:00 – 11:00.
8. W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek na Ogólnopolski Fundusz Dzieła Pomocy Misjom Ad Gentes.
9. Dzisiaj rozpoczyna się Nowenna przed Uroczystością św. Józefa Opiekuna Jezusa i Oblubieńca NMP.
10. Dziękujemy za dzisiejszą składkę przeznaczoną na cele parafialne. Przymierzamy się do remontu generalnego i położenia kostki – na przełomie maja/czerwca – na parkingu parafialnym przy ul. Klikowskiej. Bóg zapłać!
11. W tym tygodniu odszedł do wieczności:
+ Ryszard Chrobak
Dobry Jezu, a nasz Panie …

…………………………………………………………………………………………………………………………………………..

OGŁOSZENIA INNE …

– ZAKON RYCERZY KOLUMBA działający przy naszej Parafii, organizuje po bardzo atrakcyjnej cenie, w dniach 21-30 Czerwca br. wycieczkę na Kresy Północno-Wschodnie I Rzeczpospolitej. Trasa obejmuje m.in. Gietrzwałd, Św. Lipkę, Kowno, Wilno, Rygę, Dyneburg, Katyń, Smoleńsk, Mińsk, Baranowicze, Brześć, Kodeń. Zapisy do końca Marca ze względu na konieczność załatwienia wiz do Rosji i Białorusi. Więcej informacji i kontakt z osobą odpowiedzialną – w Kancelarii Parafialnej.
– Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 18 im. Jana Kochanowskiego w Tarnowie informuje, że trwają zapisy do klas pierwszych na rok szkolny 2019/2020. Zapisy można dokonać w sekretariacie Szkoły codziennie w godzinach od 8:00-15:00