VI NIEDZIELA ZWYKŁA – 17.02.2019

1. We wtorek na Mszę św. wieczorną zaprasza Rodzina "Radia Maryja". Po Mszy św. spotkanie na plebani.
2, W środę o godz. 18:30 spotkanie członków Wolontariatu „Miłosierny Samarytanin”. Zapraszamy nowe osoby pragnące służyć najbardziej potrzebującym.
3. W Czwartek o godz. 16:00 zapraszamy dzieci i młodzież na spotkanie formacyjne w ramach Grupy Misyjnej.
4. Zaś po Mszy św. o godz. 18:00 – również w czwartek – Akcja Katolicka zaprasza na spotkanie, podczas którego zostanie przedstawiony wykład p. Jana Witka dotyczący Historii Polski.
5. Przypominamy, że w każdy piątek o godz. 19:00 swoje spotkania formacyjne ma młodzież przynależąca do Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży działającego przy naszej parafii.
6. Także w piątek po Mszy św. wieczornej spotkanie ministrantów i i Lektorów.
7. W soboty o godz. 9:00 odbywają się próby Scholki Parafialnej, zaś o godz. 10:15 spotkania Dziewczęcej Służby Maryjnej. Serdecznie zapraszamy dzieci do czynnego udziału w tych Grupach.
8. Piękno i bogactwo liturgii zależy od wielu czynników. Wśród nich jest śpiew. Szybkimi krokami zbliża się Wielki Post i Wielkanoc. Aby owocnie duchowo przeżyć te wyjątkowe dni, Chór Parafialny zaprasza wszystkie osoby pragnące swoim głosem ubogacić nabożeństwa tych dni, na wspólne próby odbywające się w Sali parafialnej w środy o godz. 19:00. Każdy głos, a zwłaszcza głos męski jest bardzo cenny. Zapraszamy młodzież od klas VIII, studentów i starszych. Miła atmosfera, profesjonalne prowadzenie z pewnością sprawią, że wielu być może odkryje drzemiące w nim talenty. Nie stójmy z boku, ale – prosimy serdecznie – odpowiedzmy na to zaproszenie.
9. W najbliższą sobotę rozpocznie się Peregrynacja Kopi Obrazu Matki Bożej Wspomożycielki Prześladowanych Chrześcijan. Odwiedza ona ośrodki w Polsce, w których działają Rycerze Kolumba. W naszej parafii Obraz pozostanie do następnej soboty tj. 2 Marca. Składka z Mszy św. z soboty 23 Lutego, z godz. 18:00 będzie przeznaczona na odbudowę jednego ze zniszczonych przez wojnę miasteczek w Niniwie, w Syrii.
10. Serdecznie dziękujemy za dzisiejszą składkę przeznaczoną na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.
11. W minionym tygodniu Bóg odwołał do wieczności:
+ Augustyn Repetowski
+ Jerzy Opocki
Dobry Jezu, a nasz Panie …
…………………………………………………………………………………………………………………………………………
PODARUJ NOWE ŻYCIE MATEUSZOWI, ZOSTAŃ DAWCĄ SZPIKU!
„Wygram z białaczką” – to słowa 13-letniego Mateusza z Oleśnicy/k. Dąbrowy Tarnowskiej. 13 Listopada 2018 roku usłyszał diagnozę, że cierpi na ostrą białaczkę limfobiastyczną. Od tego czasu Mateusz toczy bój o zdrowie i życie. Obecnie poddawany jest ciężkiej chemioterapii. Jednak by żyć, potrzebuje przeszczepienia szpiku lub komórek macierzystych od dawcy niespokrewnionego. Dlatego też w przyszłą niedzielę w sali parafialnej przy naszym kościele, w godzinach od 8:00 – 13:30 będzie można się zarejestrować jako potencjalny Dawca szpiku. Czekamy. Być może właśnie ktoś z nas, da szansę na powrót do zdrowia Mateuszowi lub innej osobie, która cierpi na nowotwór krwi. Zapraszamy!