III NIEDZIELA WIELKANOCNA – 15.03.2018

  1. Dzisiaj w Kościele Powszechnym rozpoczyna się Tydzień Biblijny. Zachęcamy do czytania Pisma św. osobiście i w rodzinie.
  2. We wtorek na Mszę św. o godz. 18:00 zaprasza Rodzina „Radia Maryja”. Po Mszy św. spotkanie w domu parafialnym.
  3. W czwartek swoje spotkania będą miały:

– Parafialny Oddział Caritas – o godz. 16:30

– Akcja Katolicka – po Mszy św. wieczornej

  1. Również w czwartek na Mszę św. o godz. 18:00 zapraszamy młodzież klas VI Szkoły Podstawowej przygotowującą się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Obecność obowiązkowa.
  2. W sobotę 21 Kwietnia br. uroczyste rozpoczęcie V Synodu Diecezji Tarnowskiej. O godz. 10:00 z Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej wyruszy modlitewna Procesja z Biskupami, kapłanami, seminarzystami, siostrami zakonnym, delegacjami z całej diecezji oraz wiernymi do Katedry Tarnowskiej, gdzie pod przewodnictwem Ks. Abpa Marka Jędraszewskiego, metropolity krakowskiego zostanie odprawiona uroczysta Msza św. inaugurująca V Synod naszej Tarnowskiej Diecezji. Zachęcamy do licznego udziału w tym wydarzeniu oraz prosimy o modlitwy dla owocnego przebiegu tegoż Synodu.

W związku z uroczystością rozpoczęcia Synodu, w sobotę Kancelaria Parafialna będzie nieczynna.

  1. W przyszłą niedzielę Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Składka z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie w całości na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.
  2. Również w przyszłą niedzielę gościć będziemy w naszej wspólnocie Ojca ze Zgromadzenia Ojców Paulinów, który wygłosi kazania na temat EUCHARYSTII. Po Mszach św. będzie można nabyć książki o tematyce eucharystycznej.
  3. Jak informowaliśmy w zeszłą niedzielę, dzisiaj za zgodą Ks. Biskupa Ordynariusza, przeprowadzana jest dobrowolna zbiórka do puszek jako pomoc dla chorej na ciężkie czterokończynowe porażenie mózgowe jedenastoletniej Patrycji Grajcar. Koszta leczenia są bardzo duże. Dziecko wymaga stałej opieki i ciągłej rehabilitacji. Patrycja została zakwalifikowana do terapii komórkami macierzystymi. Pomóżmy temu dziecku!!! Dobrowolne ofiary zbiera najbliższa rodzina Partycji. Bóg zapłać za każdy dobry gest serca.
  4. Serdecznie zapraszamy wszystkich pasjonujących się fotografią oraz przyrodą do udziału w Konkursie Fotograficznym zatytułowanym „Zobaczyć dzieła Stwórcy – Wiosna 2018” organizowanym już po raz czwarty przez naszą parafię oraz Fundację „Podzielmy się pięknem i dobrem”. Swoje prace można zgłaszać elektronicznie do 21 Maja br. do Kancelarii parafialnej. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody. Więcej informacji oraz Regulamin Konkursu na stronie internetowej parafii.
  5. Serdecznie dziękujemy za dzisiejszą składkę. Bóg zapłać!