NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 01.04.2018

1. Z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego życzymy wszystkim Parafianom, Gościom odwiedzającym Rodziny i Dobroczyńcom naszej parafii dużo zdrowia, radości i błogosławieństwa, które swe źródło mają w Chrystusie Zmartwychwstałym.
2. Wszystkim, którzy wzięli udział w przygotowaniu liturgii i wystroju kościoła oraz tym, którzy modlitwą i śpiewem; ofiarą i cierpieniem, służbą i dobrym słowem, pomagali nam w przeżyciu wielkich Tajemnic Naszego Odkupienia – składamy serdeczne Bóg zapłać.
3. Dziś trzeci dzień Nowenny przed Świętem Miłosierdzia. O godz. 15:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego oraz Msza św.
4. Jutro Poniedziałek Wielkanocny – drugi dzień Świąt. Porządek Mszy św. do południa jak w każdą niedzielę. Natomiast po południu celebrowana będzie Nowenna o godz. 15.00 wraz z Mszą św., a wieczorem Msza św. o godzinie 18.00. Mszy św. o godz. 19.30 jutro nie będzie. Taca z dnia jutrzejszego przeznaczona jest na potrzeby KUL-u i Uniwersytetu Papieskiego im. Jana Pawła II.
5. We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie Zakonu Rycerzy Kolumba.
6. Kaplica Adoracji Najświętszego Sakramentu będzie otwarta od środy od godz. 8:30.
7. W sobotę o godz. 14:00 w Katedrze Tarnowskiej odbędzie się pierwsze spotkanie wszystkich Parafialnych Zespołów Synodalnych z dekanatu Tarnów – Południe. Prosimy również wszystkich członków naszego Parafialnego Zespołu Synodalnego do wzięcia udziału w tym inauguracyjnym spotkaniu.
8. Także w sobotę, w wigilię Święta Miłosierdzia Bożego o godz. 18:30 serdecznie zapraszamy na UROCZYSTY KONCERT UWIELBIENIOWY zatytułowany „UFAM TOBIE JEZU” w wykonaniu Zespołu wokalnego – instrumentalnego „VITIS 17”. Refleksja Siostry ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia z Łagiewnik, animacja o miłosierdziu prezentowana przez młodzież z KSM-u, Psalmy w nowym opracowaniu sprawią, że chwile spędzone w tym dniu z pewnością ubogacą nasze życie duchowe. Serdecznie zapraszamy do jak najliczniejszego udziału w tym przedsięwzięciu. Wstęp wolny !!!. Można jednak będzie złożyć dowolną cegiełkę na cele charytatywne.
9. Przyszła niedziela to Święto Miłosierdzia Bożego, Odpust w naszej parafii. Centralnym Uroczystościom Odpustowym o godz. 15:00 przewodniczyć będzie Ks. Bp Ordynariusz Andrzej Jeż. Codziennie – w tym tygodniu w Godzinie Miłosierdzia, czyli o 15:00 – Nowenna, Koronka do Miłosierdzia Bożego, a następnie Msza Święta. Również wieczorem o godz. 18:00 uroczyste Msze św. ku czci Miłosierdzia Bożego. Godzinki do Miłosierdzia Bożego codziennie o 5.30.
10. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary złożone na składkę. Bóg zapłać.
11. W ostatnim tygodniu Bóg powołał do wieczności:
+ Czesław Cierniak z ul. B. Żeleńskiego, lat 80
+ Jan Budyń z ul. Paderewskiego, lat 71
Dobry Jezu, a nasz Panie …