NIEDZIELA PALMOWA – 25.03.2018

1.Od dzisiaj rozpoczyna się święty czas Wielkiego Tygodnia, który upamiętnia nam ostatnie
dni życia Pana Jezusa. Dzisiejsza Niedziela Palmowa – Niedziela Męki Pańskiej – przypomina
nam uroczysty wjazd Jezusa do Jerozolimy. W tym dniu Kościół na pamiątkę królewskiego wjazdu Chrystusa do Jerozolimy poświęca palmy i urządza procesję. W naszym Kościele uroczysta procesja z palmami rozpocznie się dzisiaj o godz. 11.50, a po Mszy św. konkurs z nagrodami na najpiękniejsze palmy.
2. Bóg zapłać za ofiary składane dzisiaj na cele Seminarium Duchownego w Tarnowie, a na Gorzkich Żalach na dekoracje Ciemnicy i Bożego Grobu.
3. We wtorek po Mszy św. wieczornej obowiązkowe spotkanie lektorów i ministrantów. Na to spotkanie zapraszamy również wszystkich chętnych młodzieńców do pełnienia straży przy Grobie Pańskim.
4. W imieniu Biskupa Tarnowskiego serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tradycyjnej Drodze Krzyżowej, która przejdzie ulicami Tarnowa. Odbędzie się ona pod przewodnictwem Księdza Biskupa w Wielką Środę i rozpocznie o godzinie 20.00 na tarnowskim Rynku. Niech to dosłowne kroczenie za Chrystusem drogą Jego męki przygotuje nas do głębszego przeżycia świętego Triduum Paschalnego. Wszystkich wybierających się na to nabożeństwo prosimy, aby zabrali ze sobą lampiony.
5. Od Wielkiego Czwartku rozpoczynamy Święte Triduum Paschalne:
Wielki Czwartek
Pamiątka ustanowienia Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. W naszym Kościele o godz. 18.00 – uroczysta Msza św. Wieczerzy Pańskiej. Po Mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i Adoracja Pana Jezusa do godz. 22.00.
– 20:00 – 21:00 – Akcja Katolicka
– 21:00- 22:00 – ADPC
W Wielki Czwartek prosimy o modlitwę w intencji kapłanów, o nowe powołania kapłańskie, zakonne oraz za zmarłych kapłanów.

Wielki Piątek

Pamiątka śmierci i pogrzebu Pana Jezusa. W tym dniu Kościół wstrzymuje się od sprawowania Mszy św. – Najświętszej Ofiary, ponieważ Chrystus umarł w tym dniu na krzyżu i złożył z siebie najdoskonalszą ofiarę.
O godz. 10.00- Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy dla dzieci.

O godz. 15.00 – Rozpoczniemy uroczystą Nowennę przed Świętem Miłosierdzia
Bożego. Po Nowennie Droga Krzyżowa i Komunia św.
O godz. 17.00 rozpocznie się Droga Krzyżowa, a po niej: Liturgia Męki Pańskiej, Adoracja Krzyża św., Komunia św. oraz uroczyste przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Bożego Grobu. Za pobożne ucałowanie Krzyża podczas adoracji można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (Spowiedź i Komunia św. oraz modlitwy w intencji Ojca św.). W Wielki Piątek po odsłonięciu Krzyża, aż do Wigilii
Paschalnej w Wielką Sobotę klękamy przed krzyżem w kościele na dwa kolana. Po przeniesieniu Pana Jezusa do Grobu śpiewać będziemy Gorzkie Żale.
Adoracja przy Grobie Pańskim do godziny 24:00
Porządek Adoracji przy Bożym Grobie:
godz. 21.00 – 22.00 – Faustinum
godz. 22.00 – 23.00 – Gwardia Najświętszego Sakramentu
godz. 23.00 – 24.00 – Młodzież
W Wielki Piątek obowiązuje abstynencja i post ścisły. Abstynencja od pokarmów mięsnych obowiązuje od 14 roku do końca życia, natomiast post ścisły od 18 do 60 roku życia. W tym dniu nie ma żadnej dyspensy.
Wielka Sobota

Czas nadziei Zmartwychwstania. Od 9.00 do 14.30 co pół godziny poświęcenie pokarmów w dolnym kościele, a później adoracja KRZYŻA.
O godz. 15:00 – II dzień Nowenny przed Świętem Miłosierdzia Bożego.
O godz. 20.00 rozpocznie się Liturgia Wigilii Paschalnej od poświęcenia ognia. Na wieczorne obrzędy i odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych prosimy przynieść świece. W Wielką Sobotę zgodnie z polską tradycją zachowajmy abstynencję od pokarmów mięsnych, aż do wieczornych obrzędów Wigilii Paschalnej. Na zakończenie Mszy św. Procesja Rezurekcyjna. Wszystkich Parafian serdecznie zapraszamy do licznego udziału w Procesji Rezurekcyjnej.
6. W Niedzielę Wielkanocną porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę, a w Poniedziałek Wielkanocny ostatnia Msza św. o godz. 18:00.
7. Zmiana tajemnic Róż Różańcowych i Misyjnych – WYJATKOWO – będzie w środę po Świętach Wielkanocnych – 4 Kwietnia br., po Mszy św. wieczornej.
8. W związku z przygotowaniami Ciemnicy i Grobu Pańskiego oraz uroczystościami wielkanocnymi przez tydzień, począwszy od Wielkiego Wtorku nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu w Kaplicy Adoracyjnej. Można to będzie uczynić, adorując Chrystusa obecnego w tabernakulum.

9. Zgodnie z zapowiedzią, już w Wielki Czwartek rozpoczynamy transmisje Mszy św. z naszej świątyni poprzez Internet. Należy wejść na stronę internetową naszej parafii i kliknąć na znacznik Transmisja Mszy św. W tym tygodniu będziemy transmitować Msze św. i Nabożeństwa Wielkiego Czwartku, Wielkiego Piątku i Wielkiej Soboty. Natomiast w Niedziele w ciągu roku – Msza św. będzie transmitowana na żywo o godz. 9:00. Zachęcamy do korzystania z tego środka komunikacji zwłaszcza osoby starsze i chore nie mogące fizycznie uczestniczyć we Mszy św. niedzielnej.

10. Jak co roku zwracamy się z uprzejmą prośbą do wszystkich parkujących samochody na parkingu parafialnym, aby nie zostawiać swoich pojazdów w tym miejscu na kilka dni, zwłaszcza w tym i następnym tygodniu, kiedy z racji uroczystości, nabożeństw i adoracji będzie wielki ruch. Pamiętajmy, że każdy ma prawo do korzystania z parkingu, a niestety, wiele osób zamieniło parking parafialny w swój parking prywatny.
11. W minionym tygodniu Bóg powołał do wieczności:
+ Irena Tarsia z ul. Wojtarowicza , lat 91
+ Stefan Rymek z ul. Osiedle, lat 83
+ Wiesław Marek z ul. Skargi, lat 66
+ Genowefa Witaszek z ul. Pułaskiego, lat 82
Dobry Jezu, a nasz Panie …