IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 11.03.2018

 1. Dzisiaj o godz. 17:00 zapraszamy na kolejne Nabożeństwo Gorzkich Żali z Kazaniem Pasyjnym.
 2. Jutro rozpoczynają się Rekolekcje Wielkopostne dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 18 i nr 24 w Tarnowie. Trwać będą do środy – w dwóch grupach:

– o godz. 9:00 – kl. I – III

– o godz. 10:30 – kl. IV – VII

 1. Również jutro, tj. w poniedziałek na Mszę św. o godz. 18:00 zapraszamy członków ADPC.
 2. W wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie członków i sympatyków Stowarzyszenia Apostołów Bożego Miłosierdzia „Faustinum”. Zapraszamy.
 3. W czwartek po Mszy św. wieczornej, spotkanie formacyjne Akcji Katolickiej.
 4. W piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową: o godz. 16:30 – dzieci oraz o godz. 17:30 i 19:30 – dorośli i młodzież.
 5. Jak już informowaliśmy w przyszłą niedzielę rozpoczynamy Wielkopostne Rekolekcje Parafialne. Rekolekcje poprowadzi Ks. dr Marcin Krępa – dyrektor Diecezjalnego Domu Rekolekcyjnego w Ciężkowicach. Módlmy się o potrzebne łaski dla Księdza Rekolekcjonisty oraz dla nas, którzy uczestniczyć będziemy w tych ćwiczeniach duchowych. Program Rekolekcji można znaleźć na stronie internetowej naszej parafii, na banerze znajdującym się przy wyjściu z kościoła. Zachęcamy do licznego uczestnictwa i głębokiego przeżycia tych świętych dni.
 6. Także w przyszłą niedzielę po Mszach św. dopołudniowych będzie można nabyć palmy przygotowane przez dziewczynki należące do Dziewczęcej Służby Maryjnej oraz stroiki na stół wielkanocny przygotowane przez dzieci i młodzież z Grupy Misyjnej działającej przy naszej parafii. Nabywając te prace, docenimy ich wysiłek, a także ich zaangażowanie i dziecięcą radość.
 7. W przyszły wtorek 20 Marca br. o godz. 18:00 Ks. bp Stanisław Salaterski udzieli naszej młodzieży z III klas Gimnazjum Sakramentu Bierzmowania. Młodzież ta przygotowywać się będzie bezpośrednio do tej uroczystości poprzez Triduum w daniach czwartek, piątek, sobota o godz. 18:00. Obecność młodzieży w w/w Triduum jest obowiązkowa.
 8. Już po raz VI wyruszy w tym roku Ekstremalna Droga Krzyżowa. Odbędzie się ona w nocy z 23 na 24 Marca 2018. Rozpocznie się Mszą św. o godz. 20:00 w kościele Księży Misjonarzy w Tarnowie. Zgłoszenia do EDK trwają do 23 Marca br. i odbywają się za pośrednictwem strony internetowej www. edk.org.pl. więcej informacji na plakatach znajdujących się w gablocie parafialnej.
 9. Dziękujemy za dzisiejszą składkę przeznaczoną na cele parafialne. W ostatnim miesiącu odnowiliśmy sieć elektryczną w naszej świątyni. Równocześnie trwa remont sali przy Caritasie. Informujemy także, że trwają prace w fabryce witraży przy największym witrażu ze szczytu naszego kościoła. Zostanie on wykonany i zamontowany w drugiej połowie Września br. Zaś Ks. Biskup poświęci go podczas Wizytacji Kanonicznej Parafii, która będzie miała miejsce Grudniu br. Dziękujemy więc wszystkim parafianom za ciągłą współpracę, pomoc i zrozumienie naszych parafialnych potrzeb i spraw. Bóg zapłać.
 10. W minionym tygodniu Bóg powołał do wieczności:

+ Władysław Łodziński z ul. B. Żeleńskiego, lat 73

      +  Jerzy Pijanowski, lat 70

+  Kazimierz Moskal z ul. Pułaskiego, lat 69

          Dobry Jezu, a nasz Panie …