III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 04.03.2018

  1. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych – w Drodze Krzyżowej w Piątki o godz. 16:30 dla dzieci; o godz. 17:30 i 19:30 dla wszystkich oraz  Gorzkich Żali z Kazaniem Pasyjnym w Niedzielę o godz. 17:00.
  2. Od najbliższego Poniedziałku do Środy włącznie, Rekolekcje Wielkopostne przeżywać będą uczniowie oraz Grono Pedagogiczne Gimnazjów nr 2 i nr 11, Liceum Sportowego oraz Zespołu Szkół Elektryczno – Mechanicznych, zaś w przyszłym tygodniu Rekolekcje będą miały dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 18 i nr 24.
  3. Przypominamy, że Rekolekcje Parafialne odbędą w dniach od 18 – 21 Marca br. i poprowadzi je Ks. dr Marcin Krepa – dyrektor Diecezjalnego Domu Rekolekcyjnego w Ciężkowicach.
  4. We wtorek po Mszy św. o godz. 18:00 – spotkanie Rycerzy Kolumba.
  5. W Środę po Mszy św. wieczornej zmiana tajemnic Róż Misyjnych.
  6. W czwartek o godz. 16:00 na plebani – spotkanie członków Parafialnego Oddziału Caritas.
  7. W sobotę rozpoczęcie Nowenny do św. Józefa przed uroczystością Opiekuna Jezusa.
  8. Przed kościołem członkinie Parafialnego Oddziału Caritas rozprowadzają paschaliki oraz baranki wielkanocne. W sklepach: Delikatesy Parkowa, Kasia, Spar, Centrum, w Ogródku, Magda wystawione są kosze „Jałmużna Wielkopostna”. Wszystkim, którzy włączyli się już w to dzieło miłosierdzia – serdecznie dziękujemy.
  9. W dniu 20 Marca br. młodzież z klas III Gimnazjum z naszej parafii, przyjmie Sakrament Bierzmowania. W związku z tym wydarzeniem, ważnym dla młodego pokolenia wierzących, prosimy, aby osoby, które pragną przystąpić do Sakramentu Dojrzałości Chrześcijańskiej, a nie dostarczyły jeszcze obowiązujących dokumentów, aby to uczyniły najpóźniej do środy 7 Marca br. w kancelarii parafialnej. Jest to ostateczna data potwierdzenia gotowości do przystąpienia do Sakramentu Bierzmowania.
  10. W minionym tygodniu Bóg powołał do wieczności:

+ Kazimierz Prokuszki z ul. Szczepanika, lat 83

  + Ryszard Wałaszek z ul. Jastruna, lat 77

  + Eugeniusz Kapustka z Pułaskiego, lat 84

  + Stanisław Zgłobiś z ul. Parkowej, lat 84

  + Zuzanna Milaszkiewicz z ul. Parkowej 87

  + Tomasz Cierniak z ul. B. Żeleńskiego, lat 52

Dobry Jezu a nasz Panie …