I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 18.02.2018

1. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału w nabożeństwach wielkopostnych:
– w Drodze Krzyżowej – w piątki o godz. 16:30 /dla dzieci/ oraz o godz. 17:30 i 19:30 dla wszystkich.
– w Gorzkich Żalach z Kazaniem Pasyjnym – w niedziele o godz. 17:00. Tradycyjnie ofiara złożona na tacę w czasie Gorzkich Żali przeznaczona jest na wystrój Grobu Pańskiego.
2. W wtorek na Mszę św. wieczorną zaprasza Rodzina Radia Maryja. Po Mszy św. spotkanie w domu parafialnym.
3. Również we wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie Rady parafialnej.
4. Od poniedziałku tj. od 19 Lutego wystawione będą kosze na tzw. „Jałmużnę Wielkopostną” w sklepach: Delikatesy Parkowa, Kasia, Spar, Centrum, w Ogródku, Magda. Caritas będzie rozprowadzał również – jak co roku – baranki wielkanocne oraz paschaliki. Osoby indywidualne mające życzenie, aby wesprzeć w ciągu tegorocznego Wielkiego Postu dzieła charytatywne realizowane przez nasz Parafialny Oddział Caritasu w postaci odzieży, żywności, czy w innej formie, proszone są o dokonywanie tego bezpośrednio w pomieszczeniach Caritasu. Działa on w poniedziałki, środy i piątki w godz. od 9:00 – 11:00.
5. Także w przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii Siostry Zakonne ze Zgromadzenia Sióstr Służebniczek Dębickich, które w ramach Niedzieli Powołaniowej przybliżą nam charyzmat swojego Zgromadzenia.
6. W związku z rekolekcjami Siostry pracującej w Kancelarii Parafialnej, w nadchodzącym tygodniu Kancelaria będzie czynna tylko po południu w godz. od 16:00 – 18:00
7. Przypominamy zainteresowanym, że Msza św. sobotnia sprawowana o godz. 18:00 jest Mszą św. z liturgią niedzielną.
8. 16 lutego br. minęła 10. rocznica święceń biskupich księdza biskupa Wiesława Lechowicza, biskupa pomocniczego diecezji tarnowskiej i Delegata Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej.
W intencji Biskupa Jubilata będzie sprawowana Msza święta w katedrze tarnowskiej w sobotę 24 lutego o godz. 18.00. Polecajmy w modlitwie osobę księdza biskupa Wiesława Lechowicza wypraszając dla niego obfitość Bożego błogosławieństwa na kolejne lata jego posługi pasterskiej.
9. Dziękujemy za dzisiejszą składkę przeznaczoną w całości na Seminarium Duchowne w Tarnowie. W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek na Ogólnopolski Fundusz Dzieła Pomocy Misjom Ad Gentes.
10. W tym tygodniu odeszli do wieczności:
+ Tomasz Paszkowski z ul. Paderewskiego, lat 68
+ Zenobiusz Jankowski z ul. Szczepanika, lat 83
Dobry Jezus, a nasz Panie …