XII NIEDZIELA ZWYKŁA – 25.06.2017

 1. Dzisiaj, zgodnie z informacją podaną w zeszłą niedzielę, po wszystkich Mszach św. błogosławimy pojazdy zaparkowane na parafialnych parkingach, przed rozpoczynającymi się wyjazdami wakacyjnymi. Znakiem, że ktoś życzy sobie błogosławieństwa będzie obecność właściciela pojazdu po Mszy św. przy samochodzie.
 2. W czwartek Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Porządek Mszy św.:  6.00, 7:30, 9.00, 16.30 i 18.00

– Składka na świętopietrze

Odpust w Porębie Radlnej o godz. 11.00. W czwartek z racji Uroczystości Kancelaria Parafialna będzie nieczynna.

 1. W tym tygodniu swoje imieniny obchodzić będą nasi Księża: w środę – Ks. Ireneusz; w czwartek – Ks. Piotr i Ks. Paweł, zaś w przyszły poniedziałek – ks. Tomasz. Drogim Solenizantom składamy serdeczne życzenia, zapewniamy o modlitwie i prosimy Najwyższego Kapłana, aby swoim błogosławieństwem wspierał ich na drodze kapłańskiego powołania.
 1. W I sobotę Lipca, Msze św. wotywne ku czci Niepokalanego Serca Maryi o godz. 8:00 i 18:00
 2. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 6:00 zmiana tajemnic Róż Żywego Różańca.
 3. Zmiana porządku odprawiania Mszy św. W czasie wakacji – począwszy od jutra – w ciągu tygodnia nie ma Mszy św. o godz. 6:30, a od najbliższej  niedzieli nie ma Mszy św. o godz. 18:00. Zaś Kancelaria Parafialna w okresie wakacyjnym będzie otwarta od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 – 10:00 i od 17:00 – 18:00. Zaś w soboty od 9:00 – 10:00.
 4. Caritas parafialny w okresie wakacji będzie nieczynny. 
 1. Informujemy, że Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje w dniu 09 Lipca wyjazd na  XXVI Ogólnopolską Pielgrzymkę Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę. Koszt przejazdu to 40 zł. Wyjazd o godz. 5:00 z parkingu obok kościoła. Zapisy u pana kościelnego i w tygodniu u przedstawicieli Koła Radia Maryja po Mszach św. przed kościołem.
 2. Zbliża się Wielki Odpust Tuchowski, który potrwa od 1 do 9 lipca br. pod hasłem: „Maryjo, pomóż nam odważnie głosić ewangelię”. Program odpustu znajduje się na plakacie w gablocie. Kustosz sanktuarium z Tuchowa serdecznie zaprasza wszystkich parafian. 
 3. 10. „Kim On właściwie jest. Idźcie i głoście” to hasło XXXV Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę, która rozpocznie się 17 VIII 2017 r. Eucharystią o godz. 6.30 sprawowaną na placu katedralnym w Tarnowie. Zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską będą prowadzone, tak jak w latach ubiegłych, w każdej parafii przez czerwiec i lipiec, a w sierpniu – dla naszej Grupy – w Katedrze. Koszt uczestnictwa w PPT nie uległ zmianie i wynosi 90,00 zł od osoby. Jeśli z domu idzie więcej osób, każda następna płaci 60,00 zł., a każde następne dziecko do kl. VI włącznie, tylko 20 zł – resztę dopłaca Caritas.
 4. Dziękujemy za dzisiejszą składkę.
 5. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Władysław Mikina z ul. Jastruna, lat 57

+ Jadwiga Wyszkowska z ul. 3 Maja, lat 85

 

Dobry Jezu a nasz Panie …